Ознака: бензин
Економија

Бензините поскапуваат за два, а дизелот за 0,50 денари

пред 1 месец
Економија

Бензините поскапуваат за половина денар од полноќ, цената на дизелот останува иста

пред 2 мес.
Економија

Бензините и дизелот поевтинуваат за 0,50 денари

пред 2 мес.
Економија

Бензините поевтини за половина денар по литар

пред 3 мес.
Економија

Горивата поскапи за еден до 1,5 денар

пред 5 мес.
Зголемена акциза поскапи горива

Бензините поскапуваат за 3,5, а нафтата за 1,5 денари

пред 6 мес.
Економија

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

пред 9 мес.
Економија

Поевтинуваат дизелот и екстра лесното, цената на бензините останува непроменета

пред 9 мес.
Економија

Од полноќ бензинот поскап за половина и за еден денар

пред 10 мес.
Регулаторна го објави новиот ценовник

Од утре поевтин бензин

пред 11 месец
Економија

Бензините поскапуваат, а дизелот поевтинува

пред 12 мес.
Економија

Бензините поскапи за половина денар, дизелот иста цена

пред 12 мес.
Економија

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

пред 1 година
Нови цени на горивата

Поевтинуваат бензините и дизелот

пред 1 година
Економија

Горивата поскапуваат од половина до еден денар за литар

пред 1 година
во кисела вода

Му го запалил џипот на газдата оти му должел плати

пред 1 година
нови цени на горивата

Бензините поскапуваат, дизелот со иста цена

пред 1 година
Економија

Бензините поевтинуваат за три денари, дизелот за два

пред 1 година
Економија

Нови цени на горивата: Дизелот поскапува, бензините со иста цена

пред 1 година
Економија

Бензините и дизелот неделава остануваат со непроменета цена

пред 1 година