Ознака: бензин
Економија

Бензините и дизелот неделава остануваат со непроменета цена

пред 1 година
нови цена на горивата

Од полноќ поевтинува бензинот и дизелот

пред 1 година
на врвот се и земји кои немаат нафтена индустрија, но имаат високи просечни плати

Колку литри бензин може да се купи со просечните плати во земјите низ светот(ТАБЕЛА)

пред 1 година
нови, повисоки цени

Цената на бензините се зголемува, на дизелот се намалува

пред 1 година
Економија

Поскапуваат бензините и дизелот

пред 1 година
Економија

Зa премиерот Заев, цената на нафтата и на бензинот е најниска во регионот и покрај зголемената акциза

пред 1 година
oпозициската партија обвинува за цената на горивата

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ континуирано удира по џебот на граѓаните со покачување на нафтата

пред 2 години
Економија

Времената либерализација на пазарот на нафта не предизвика ценовен шок

пред 2 години
од РКЕ очекуваат благо намалување на цената на бензините и благо зголемување на цената на дизел горивата

Трговците од денеска сами ги определуваат цените на горивата

пред 2 години
Економија

„Нафташите“ ветиле дека нема да предизвикаат ценовен шок со бензините

пред 2 години
во иднина цените по нова методологија

Поскапуваат бензините и дизелот

пред 2 години
Ново поскапување на бензините

Суперот 95 поскап – 71,5 денари литар

пред 2 години
кривична пријава против три лица

Возачи во „М-НАВ“: Наместо за службени точеле гориво во приватните возила

пред 2 години
Наполнете ги резервоарите до полноќ

Поскапуваат бензините и дизелот

пред 2 години
Совети како да заштедите бензин

Извадете го кровниот багажник, не менувајте нагло брзини

пред 2 години
Внимавајте кога возите кај источниот сосед

Бензинските пумпи во Бугарија „кинат“ по неколку литри од секој резервоар

пред 2 години
Поскапувањето си го направи своето

Македонците помалку трошат на гориво

пред 2 години
Ќе возиме поевтин бензин и нафта за 3,5 односно 1,5 денари

Цената на бензините конечно се намалува

пред 2 години
Хрватска

Прв пат по 10 години, дизелот поскап од бензинот

пред 2 години