Ознака: белгија
Свет

Белгија останува затворена до пронаоѓање на вакцина против ковид-19

пред 4 недели
Свет

Белгиската министерка за надворешни на интензивна нега поради Ковид-19

пред 1 месец
Свет

Полициски час од вечерва во Белгија, се затвораат баровите и рестораните

пред 1 месец
Свет

Белгија бележи енормен раст на заболени од ковид-19, Брисел на удар

пред 2 мес.
НЕСРЕЌА ПРИ ВЕЖБИ

Белгиски Ф-16 се урна во Франција, едниот пилот висел на електрични жици

пред 1 година
ГИ ЛЕГНАЛА САЛМОНЕЛА

Повеќе од 150 ученици и наставници се затруле во Белгија

пред 1 година
Само Франција и Италија сѐ уште не поднеле свои предлози

Белгија го назначи Дидие Рејндерс за европски комесар

пред 1 година
Оптимизам по средбата со белгискиот министер за надворешни работи

Османи – Димитров, преговорите ќе започнат оваа година

пред 2 години
ЕВРОПА СЕ МЕНУВА

За прв пат по 1936 екстремен десничар примен од кралот на Белгија – се договара новата влада

пред 2 години
бројот на земји се зголемува

Белгија го одобри Протоколот за членство на Македонија во НАТО

пред 2 години
Со цел да се покаже улогата и важноста на женскиот труд во економијата и општеството

Белгија: Прв осмомартовски штрајк на жените

пред 2 години
ПАТОТ НА СВИЛАТА

Карго воз тргна од Белгија на пат од 11.000 километри до Кина

пред 2 години
идниот играч на реал мадрид

Един Азар прогласен за најдобар фудбалер во Белгија

пред 2 години
Во Белгија ќе има прв осмомартовски протест за женските права

Наместо да чекаат честитки, за 8 март жените ќе штрајкуваат

пред 2 години
Белгискиот министер има европски амбиции

Дидие Рејндерс кандидат за генерален секретар на Советот на Европа

пред 2 години
едно од најголемите судења за тероризам во белгија

Почнува судењето на џихадистот одговорен за нападот на бриселскиот Еврејски музеј

пред 2 години
Главниот коалициски партнер ја напушти извршната власт

Договорот на ОН за мигранти ја разниша Белгиската влада

пред 2 години
И покрај зголемениот број барања, нема да има нови места за сместување

Белгија не сака дополнителни баратели на азил

пред 2 години
Проблеми за поранешниот монарх на Белгија

Судот нареди ДНК анализа за Кралот поради можно вонбрачно дете

пред 2 години
Се шири скандалот во кој се вмешани и македонски државјани

Нови докази во скандалот со наместените фудбалски натпревари во Белгија

пред 2 години