Ознака: бебе
Македонија

Опаѓа наталитетот во Велешко, се уште не е родено првото бебе во 2020 година

пред 1 година
Свет

Се слушнал плач од внатре: Предвреме родено дете во Индија живо закопано во гроб

пред 1 година
станува збор за втор ваков случај во Приштина

Во Косово се роди бебе со два пола, тежи само 995 грама

пред 1 година
ќе бидат поштедени од страшното искуство на раздвојување на семејствата

Трговијата со бебиња слонови за зоолошките градини забранета на меѓународно ниво

пред 1 година
Регион

Нова мерка во Грција: За бебе 2.000 евра, мајките нема да смеат да бидат отпуштени две години

пред 1 година
Регион

Во Унгарија: Aко родите трето дете кредитот ќе ви биде поништен

пред 1 година
Трагедија

Брачен пар од Скопје загина во сообраќајка во Италија, нивното бебе остана живо (ВИДЕО)

пред 2 години
Бременоста на мајката била само 23 недели и три дена

Се роди најмалото бебе – тешко само 245 грама

пред 2 години
Македонија

Мајка оставила бебе на тревник и побегнала

пред 2 години
Магазин

Се породи Меган, имаме син, објави принцот Хари

пред 2 години
Македонија

Бебе почина од компликации од морбили

пред 2 години
обложувалниците веќе со месеци заработуваат на кладбите за името на бебето

Меган и Хари ќе му дадат на бебето необично име кое го сакала и принцезата Дијана

пред 2 години
Мртва пијана мајка при породувањето

Во литвански град се родило пијано бебе со 4 промили алкохол!

пред 2 години
Убава вест од клинички

На Гинекологија се роди најголемото бебе во Македонија

пред 2 години
НАЈМАЛОТО БЕБЕ ПУШТЕНО ОД ИНТЕНЗИВНА БЕЗ ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ

Јапонското бебе родено со 268 грама за 6 месеци накачи до 3,2 килограми

пред 2 години
Несекојдневен настан на Флорида

„Способни“ затворници спасиле бебе од заклучен автомобил

пред 2 години
Македонија

Уште еден смртен случај од морбили: Почина бебе од Свети Николе

пред 2 години
Македонија

Почина шестмесечно бебе со морбили на Инфективната клиника

пред 2 години
Бекингемската палата потврди

Бремена војвотката од Сасекс, на пролет принова

пред 2 години
Медицинско чудо во Алабама

Се породи по само 22 недели, бебето преживеа

пред 2 години