Ознака: бебе
Македонија

Опаѓа наталитетот во Велешко, се уште не е родено првото бебе во 2020 година

пред 5 мес.
Свет

Се слушнал плач од внатре: Предвреме родено дете во Индија живо закопано во гроб

пред 6 мес.
станува збор за втор ваков случај во Приштина

Во Косово се роди бебе со два пола, тежи само 995 грама

пред 9 мес.
ќе бидат поштедени од страшното искуство на раздвојување на семејствата

Трговијата со бебиња слонови за зоолошките градини забранета на меѓународно ниво

пред 9 мес.
Регион

Нова мерка во Грција: За бебе 2.000 евра, мајките нема да смеат да бидат отпуштени две години

пред 10 мес.
Регион

Во Унгарија: Aко родите трето дете кредитот ќе ви биде поништен

пред 10 мес.
Трагедија

Брачен пар од Скопје загина во сообраќајка во Италија, нивното бебе остана живо (ВИДЕО)

пред 12 мес.
Бременоста на мајката била само 23 недели и три дена

Се роди најмалото бебе – тешко само 245 грама

пред 1 година
Македонија

Мајка оставила бебе на тревник и побегнала

пред 1 година
Магазин

Се породи Меган, имаме син, објави принцот Хари

пред 1 година
Македонија

Бебе почина од компликации од морбили

пред 1 година
обложувалниците веќе со месеци заработуваат на кладбите за името на бебето

Меган и Хари ќе му дадат на бебето необично име кое го сакала и принцезата Дијана

пред 1 година
Мртва пијана мајка при породувањето

Во литвански град се родило пијано бебе со 4 промили алкохол!

пред 1 година
Убава вест од клинички

На Гинекологија се роди најголемото бебе во Македонија

пред 1 година
НАЈМАЛОТО БЕБЕ ПУШТЕНО ОД ИНТЕНЗИВНА БЕЗ ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ

Јапонското бебе родено со 268 грама за 6 месеци накачи до 3,2 килограми

пред 1 година
Несекојдневен настан на Флорида

„Способни“ затворници спасиле бебе од заклучен автомобил

пред 1 година
Македонија

Уште еден смртен случај од морбили: Почина бебе од Свети Николе

пред 1 година
Македонија

Почина шестмесечно бебе со морбили на Инфективната клиника

пред 1 година
Бекингемската палата потврди

Бремена војвотката од Сасекс, на пролет принова

пред 2 години
Медицинско чудо во Алабама

Се породи по само 22 недели, бебето преживеа

пред 2 години