Ознака: автопат
Економија

Владата ќе гради 200 000 сантиметри автопат кон Косово

пред 5 мес.
Економија

Сугарески заборави на ветувањето: Како да направиме 600 километри автопати кога во цела земја нема толку

пред 6 мес.
апел да не се фрлаат догорчиња од цигари од прозорец

Од пожарот на автопатот Велес-Градско изгореле до 40 дрвца

пред 10 мес.
Бил пронајден кокаин и марихуана

Осуммина приведени за дрога на патарина на патот Тетово-Гостивар, еден од нив полицаец

пред 10 мес.
Економија

Автопатот кој го сврзува Истанбул и Измир скратен за 100 километри (ВИДЕО)

пред 10 мес.
И тоа се случува

Дожд од долари на магистрала во Атланта

пред 11 месец
ПРОСЛАВА, СЕПАК, ЌЕ ИМА

Во сабота ќе се сече црвена лента на автопатот Миладиновци-Штип

пред 11 месец
Ќе биде ли готов автопатот до 2021 година

Има проблеми со финансирањето на изградбата на Охрид-Кичево

пред 11 месец
Регион

Хрватска ќе гради автопат за велосипеди

пред 12 мес.
возел во спротивна насока

Мопедист загина во сообраќајка на новиот автопат

пред 12 мес.
ПУШТЕН ПАТОТ МИЛАДИНОВЦИ-ШТИП

Бидна и тоа чудо! – источна Македонија во 2019 го доби првиот автопат

пред 12 мес.
Македонија

Има тешки телесни повреди: Тетовец се забил во карпа покрај автопатот

пред 1 година
од бар до бољаре

Автопатот што ќе ги поврзува Црна Гора и Србија е архитектонско чудо (ВИДЕО)

пред 1 година
На средби со граѓани во Новаци

Пендаровски: Ова е единствениот автопат кој не носи кон развиениот свет

пред 1 година
Предупредување заради безбедност

АМСМ: Автопатот Миладиновци-Штип не е пуштен за сообраќај, возачите да не го користат

пред 1 година
СРЕЌЕН ДЕН ЗА НЕКОИ ВОЗАЧИ ВО ЊУ ЏЕРСИ

Од возило на автопат испаднале пола милион долари, возачите панично запирале за да го соберат кешот

пред 1 година
Поради градежни активности

Патот Приштина – Скопје денеска и утре затворен за сообраќај

пред 1 година
Ветување од српската министерка Михајловиќ

До крајот на годината ќе се возиме по нов автопат од Србија кон Македонија

пред 2 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Каде ќе заврши разликата од 67 милиони евра од проекциите на Сугарески и Анѓушев за Кичево-Охрид

пред 2 години
Ќе биде пуштен во употреба за околу три години

Автопатот Кичево – Охрид ќе не чини дополнителни 187 милиони евра

пред 2 години