Селекторот на Англија Герет Саутгејт се надева на добра игра утре против Македонија и завршување на квалификациите со победа.

90

Ќе играме пред полн стадион, атмосферата е добра и очекуваме добар меч. Рашворд е фит и имаме добра конкуренција. Сега го спремаме тимот за ЕП, рече селекторот.

Играчот на Арсенал Декланр Рајс во однос на ВАР одлуките некогаш се во нивна корист а некогаш не.

Ќе се обидеме да го подигнеме нивото на играта. Треба да го извлечеме најдоброто од себе и да не мислиме на ништо друго-вели играчот на Арсенал.