Ознака: арм
Македонија

Ковачки до Спасовски и Шекеринска: Дали во МВР и АРМ вработивте лица кои не ги поминале безбедносните проверки?

пред 2 недели
Македонија

САД донираше 1.269 автоматски пушки за модернизација на Армијата

пред 2 мес.
Македонија

Нацев: Армијата има пад од 7 места, сега сме 133-ти од вкупно 139 земји, ова е поразително за членка на НАТО

пред 2 мес.
Македонија

Шекеринска: Овие 65 подофицери се првата фаза во решавањето на голем, крупен проблем во Армијата

пред 2 мес.
Македонија

Армијата ќе промовира 65 подофицери од вкупно 120 планирани за годинава

пред 2 мес.
Македонија

Николиќ: Професионалните војници по крајот на ангажманот ќе можат да работат како пожарникари

пред 3 мес.
Македонија

Војниците со навршени 45 години ќе добиваат отпремнина од АРМ

пред 3 мес.
Македонија

АРМ се вклучува во битката со Ковид-19: Од денеска воено санитетски возила од Армијата времено ќе се користат во јавното здравство

пред 5 мес.
Македонија

Пендаровски даде наредба: АРМ ќе помага во справување со последиците од пандемијата

пред 5 мес.
Македонија

Армијата денеска во првата мисија како членка на НАТО

пред 6 мес.
Македонија

Македонската армија од утре во прва мисија како членка на НАТО

пред 6 мес.
Хроника

17 припадници на Армијата повредени во сообраќајка на патот Штип – Радовиш

пред 7 мес.
Македонија

Грчки авиони на НАТО и хеликоптери на АРМ летаа над Скопје (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Македонија

Од утре АРМ излегува на улиците и на границите

пред 1 година
Македонија

И АРМ заминува во историјата: Сега ќе имаме Армија на Северна Македонија

пред 1 година
МИЦКОСКИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА АРМ

Во ниеден договор не стои дека мора Армијата да се преименува

пред 1 година
согласно договорот од преспа

По 27 години, Денот на АРМ стана денот на Армијата

пред 2 години
Македонија

Не се вознемирувајте од пукањето: Од 15 до 18 часот ќе има артилериска стрелба по повод денот на АРМ

пред 2 години
Македонија

Почнуваат активностите за денот на Армијата

пред 2 години
Македонија

Нема веќе АРМ – Пендаровски ја потпиша одлуката за преименување во АРСМ

пред 2 години