Ознака: арм
Македонија

И АРМ заминува во историјата: Сега ќе имаме Армија на Северна Македонија

пред 4 години
МИЦКОСКИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА АРМ

Во ниеден договор не стои дека мора Армијата да се преименува

пред 5 години
согласно договорот од преспа

По 27 години, Денот на АРМ стана денот на Армијата

пред 5 години
Македонија

Не се вознемирувајте од пукањето: Од 15 до 18 часот ќе има артилериска стрелба по повод денот на АРМ

пред 5 години
Македонија

Почнуваат активностите за денот на Армијата

пред 5 години
Македонија

Нема веќе АРМ – Пендаровски ја потпиша одлуката за преименување во АРСМ

пред 5 години
поради неисполнување на војниците

Министерството за одбрана го раскина договорот за униформи на војниците на АРМ

пред 5 години
Македонија

САД ќе ја финансираат модернизацијата на АРМ со 25 милини долари

пред 5 години
Македонија

Се избегнува терминот АРМ: Заев и Пендаровски говорат за „нашата војска“ (ВИДЕО)

пред 5 години
ДЕН ЗА ВИСОКИ ГОСТИ НА ВЕЖБАТА „ОДЛУЧЕН УДАР“

Најголема воена вежба досега: На Криволак се пукаше и од небо и од земја (ФОТО)

пред 5 години
Македонија

Армијата прима 125 професионални војници

пред 5 години
ОДЛИЧЕН ПОЛИГОН ЗА ВОЕНИ ВЕЖБИ

На Криволак цел месец воени игри со 2.700 војници од сојузнички армии

пред 5 години
во касарната „Еребино" во Тетово

Деактивирал муниција: Вработен во АРМ со тешки повреди пренесен на Ургентен

пред 5 години
Реакција на Генералштабот

АРМ да не се инволвира во дневно-политички цели

пред 5 години
дополнување на законот за служба во Армијата

Професионалните војници по 45 година ќе може да останат во служба во АРМ

пред 5 години
ОДРЕДБАТА ИСПРАТЕНА НА ОЦЕНУВАЊЕ ВО ВЕНЕЦИЈАНСКАТА КОМИСИЈА

Двојазичноста, за сега, не влегува на униформите во АРМ (ВИДЕО)

пред 5 години
СВЕЧЕНОСТ ВО КАСАРНАТА „ИЛИНДЕН“

АРМ се подмлади со 130 професионални војници

пред 6 години
ВОЈСКАТА СЕ ГЛАНЦА ЗА ВО НАТО

По чизми, АРМ добива и нови комплети униформи

пред 6 години
Tестирање на борбената готовност на единиците

Воена вежба „Есенска бура“ на Криволак (ФОТО)

пред 6 години
За среќа, сите војници навреме го напуштиле возилото

Изгоре автобус на АРМ

пред 6 години