Ознака: амазон
Економија

Амазон забрани продажба на 1 милион производи: Се тврдело дека штитат од корона

пред 1 месец
Економија

Џеф Безос продаде акции на Амазон за 1,8 милијарди долари

пред 2 мес.
Економија

Бил Гејтс е повторно најбогат човек на светот

пред 5 мес.
Сметаат дека инсистирањето на Европјаните е колонијалистички потег

Бразил не прифаќа помош од Г7 за борба против пожарите во Амазонија

пред 7 мес.
КАТАКЛИЗМАТА ВО АМАЗОНИЈА

Сателитите на НАСА фатија над 10 илјади пожари во централна Африка

пред 8 мес.
Бразилскиот претседател попушта под меѓународниот притисок

Бразил ја испраќа војската да помогне во гасењето на пожарите во Амазон

пред 8 мес.
Економија

Безос продолжува со продавање акции во Амазон

пред 8 мес.
Магазин

Во Амазон за една минута се сече шума колку фудбалско игралиште!

пред 9 мес.
по 12 години се најде на чело на листата

Амазон највреден бренд во светот, ги претекна Епл и Гугл

пред 10 мес.
Вештачката интелигенција нема да ги замени луѓето

Амазон: Роботите не ги уништуваат работните места, тие ги креираат

пред 10 мес.
Економија

Бафет жали што претходно не купил акции во Амазон

пред 11 месец
Одлуките на новоизбраниот претседател предвидуваат полесно сечење на шумата

Бразилските Индијанци ја бранат Амазонската Прашума (ФОТО)

пред 12 мес.
Економија

„Амазон“ не се проби во Кина – ја затвора продажната платформа

пред 12 мес.
компанијата сака да биде пионер во вселенскиот туризам

Амазон ќе гради сателитска мрежа за интернет услуги низ целиот свет

пред 1 година
Промена на врвот на највредни компании

Амазон го надмина Мајкрософт на листата највредни компании во САД

пред 1 година
Економија - Свет

Амазон на берзата вреди повеќе од 1.000 милијарди долари

пред 2 години