Ознака: реал мадрид
Спорт

Meси: Судијата бараше изговор да ми даде жолт картон за да не играм против Реал

пред 1 месец
Поради политичките немири во Барселона

„Ел класико“ на 26 октомври, наместо на Камп Ноу ќе се игра на Сантијаго Бернабеу?!

пред 2 години
после повредата на натпреварот Велс – Хрватска

Модриќ потврди дека закрепнувањето на повредата ќе трае само „неколку дена“

пред 2 години
за престојните квалификации за ЕУРО

Мордиќ сака да игра за Хрватска, во Реал Мадрид не се среќни поради тоа

пред 2 години
тежок избор

Нема станување од пред ТВ: Викендов се играат еден куп дерби мечеви

пред 2 години
крај на трансфер сагата или маркетиншки трик?

Фотографија на Нејмар во дрес на Барселона ја брануваше јавноста (ФОТО)

пред 2 години
„Кралевите“ немоќни против Валјадолид

Реал Мадрид киксна на сезонското деби Сантијаго Бернабеу (ВИДЕО)

пред 2 години
новиот предлог на кралевите за Нејмар ќе биде последен

Реал нуди 165 милиони евра плус Хамес за Нејмар

пред 2 години
Спорт

Аслани гордо го носи двоглавиот орел : Реал Мадрид потпиша со Косовка (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

Фудбалерите на Барса и Реал вредат колку третина од македонскиот буџет

пред 2 години
Сè може да се случи

Зинедин Зидан не ја исклучува можноста за трансфер за Нејмар

пред 2 години
Кралевите на бразилецот му понудија договор од 200 милиони евра

ПСЖ сака една ѕвезда од Реал Мадрид како дел од било кој договор со Нејмар

пред 2 години
ПРИЈАТЕЛСКО ЗАГРЕВАЊЕ

Баварците ги прегазија „кралевите“ од Мадрид, дебитираше Азар

пред 2 години
Спорт

Новите „Галактикоси“: Реал Мадрид инвестираше 298 милиони евра

пред 2 години
Реал Мадрид со нов изглед на втората комбинација на дрсот

„Кралевите“ ќе носат дрес инспириран од прослвата на „Ла Десима“ (ФОТО)

пред 2 години
потезите му се како на Лионел Меси

Реал Мадрид се засили со „Јапонскиот Меси“ Такефуса Кубо

пред 2 години
Српскиот интернационалец презентиран како засилување на „кралскиот клуб“

Јовиќ во Мадрид доаѓа со својата најголема поддршка во животот – девојката и новороденото синче (ФОТО)

пред 2 години
Српскиот фудбалер официјално е нов играч на „кралскиот клуб“

ВО ЖИВО: Презентацијата на Лука Јовиќ во Реал Мадрид

пред 2 години
Паника меѓу „кралевите“

Девојка што е родена како маж спиела со играчи на Реал Мадрид (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

Иако уште нема потпишано: Азар се сликаше со дресот на Реал Мадрид (ФОТО)

пред 2 години