Ознака: Скопје
Економија

Становите во Скопје се кренаа за 12,4 посто

пред 2 недели
Македонија

Скопје има 526.502 жители

пред 2 мес.
Македонија

Скопјани пијат чиста вода

пред 3 мес.
Македонија

Бугарски културен клуб-Скопје: Историски неосновано и политички неоправдано е да се одвојуваат поимите „Бугарин“ и „Македонец“

пред 4 мес.
Македонија

Авио-линијата Скопје-Софија ќе ја одржува GullivAir и ќе лета до Њујорк?

пред 4 мес.
Македонија

Весела Чернева на 2 јануари била во Скопје, ја подготвувала средбата Ковачевски-Петков

пред 4 мес.
Македонија

Шилегов и СДСМ цел мандат ништо не направија за загадениот воздух во Скопје

пред 5 мес.
Македонија

Полициска акција во Скопје: Запленети 200 килограми марихуана, приведени повеќе лица

пред 5 мес.
Македонија

Во автобусот имало патници од Скопје, Битола, Струмица и Велес

пред 6 мес.
Македонија

Соопштение на МГ Фешн: Денеска почнува изградбата на првата фаза на комплексот „Гранд“ во Скопје

пред 6 мес.
Македонија

Премиерот пак со историска утка: Заев нема поим дали 1941 година во Скопје имало администратор, кмет или акционен комитет

пред 7 мес.
Реакција на Институтот за историја при УКИМ: Одбележувањето на 700 години од смртта на српскиот крал Милутин е невиден преседан

Среде Скопје ќе се одбележува годишнина од смртта на српски крал без македонски институции

пред 7 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ победи или води во речиси сите општини во Скопје

пред 7 мес.
Македонија

Данела Арсовска: Скопје без заборавени населби, има делови без основни услови за живот

пред 8 мес.
Македонија

Запрена изградбата на три модуларни амбуланти во Скопје

пред 8 мес.
Македонија

Грчкиот министер за надворешни работи денеска во Скопје: Г-дине Дендијас, проверете ги шахтите, не се сите избрусани!

пред 9 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ смета дека на Скопје му треба успешен менаџер: Арсовска е успешен претприемач, Шилегов е успешен во местење тендери

пред 9 мес.
Македонија

Данела Арсовска ја објави независната кандидатура за градоначалник на Скопје: Време е за избор меѓу празни ветувања и професионалност, времето не чека никого

пред 9 мес.
Македонија

Марјан Ѓорчев за Дојче веле: Ништо нема да се промени во односот на Софија кон Скопје

пред 10 мес.
Македонија

Трајановски потсети какво беше Скопје пред тој да биде градоначалник (ВИДЕО)

пред 10 мес.