Ознака: соопштение
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Крупни лица блиски до власта вмешани во аферата УЈП

пред 2 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да молчи, Ковачевски да побара отворање на македонски клубови во Благоевград и Сандански

пред 1 месец
Македонија

Бугарско МНР: Бугарија уште во февруари ја информираше Македонија дека нејзините предлози не се прифатливи

пред 1 месец
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Оливер Спасовски веднаш да поднесе оставка, убиството на ракометарот Тот го гледале десетина луѓе

пред 1 месец
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ прашува: Уште колку грешки има пописот за да биде комплетен?

пред 2 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: СДСМ и ДУИ создаваат скандал дипломатија, која ја срами Македонија

пред 2 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Инфлацијата ги јаде примањата, владата не презема ништо

пред 2 мес.
Македонија

Зошто Владата селективна: Го демантира изборот за конзул на Бесмира Ејупи, ама не и на Петрит Муслиу?!

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: За чии интереси работи Ковачевски кога одбива декларација за Гоце Делчев и национално единство

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Подадената рака за национално единство останува, Ковачевски да се охрабри и да дојде на страната на Македонија

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ахмети не треба да се чуди зошто ДУИ ја обвинуваат за корупција

пред 4 мес.
Македонија

Бугарски културен клуб-Скопје: Историски неосновано и политички неоправдано е да се одвојуваат поимите „Бугарин“ и „Македонец“

пред 4 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот ја поскапе струјата, семејствата кои плаќале 2.000, сега ќе плаќаат по 2.300 денари

пред 5 мес.
Македонија

Управа за финансиска полиција: Се проверуваат сомнителни тарнсакции меѓу ЕВН Електарни Македонија и физички лица

пред 6 мес.
Економија

ЕСМ: Понудите за јаглен за РЕК Битола испратени на техничка евалуација, одлуката до крајот на наредната недела

пред 7 мес.
Македонија

Според МОН: Само 0,01 отсто од учениците и од наставниците се со Ковид-19

пред 9 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ смета дека на Скопје му треба успешен менаџер: Арсовска е успешен претприемач, Шилегов е успешен во местење тендери

пред 9 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: Владата не работи ништо, капиталните инвестиции реализирани само со 30%, а буџетската дупка изнесува 306 милиони евра

пред 9 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: СДСМ стана портпарол на Вице и приватна фирма на Заеви

пред 12 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта денот го почнува со план како да украде, затоа економијата тоне, а Македонија е најкорумпирана и најсиромашна држава

пред 1 година