Ознака: вмро-дпмне
Соопштение на Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје

Чии бизнис интереси штити Шилегов со затворањето на езерото Треска?

пред 3 дена
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Зголемувањето на пензиите кое го најавуваат не е реалност, износот на пензиите континуирано опаѓа, а не расте

пред 3 дена
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија не е веледрогерија која оперира во Струмица, Заев е должен да обезбеди вакцини

пред 5 дена
Економија

Наспроти помпезните најави за поддршка на компаниите во Македонија во изминатите 4 години владеење на СДСМ затворени се 28 илјади компании

пред 6 дена
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: НАТО им удри дипломатска шлаканица на Шекеринска и Пендаровски, го одби нивниот кандидат за воен претставник во седиштето во Брисел

пред 6 дена
Македонија

Филипче повторно лаже! Како се е подготвено кога нема доволно фрижидери за складирање, а нема ни што да складира – нема вакцини!

пред 6 дена
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Пописот по стандарди и методологија на Заев е само една политичко- пазарџиска операција

пред 6 дена
Македонија

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да обезбедат навреме вакцини за граѓаните беа посветени во градење куќи и набавки на златни лажици

пред 1 нед.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Поради погрешните политики на Зоран Заев во Македонија само во 6 месеци од минатата година згаснале 4000 компании

пред 1 нед.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ако немало Анекс на договорот со Бугарија зошто СДСМ не испрати демант до Каракачанов кој кажува дека Анекс има

пред 1 нед.
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Без консензус за пописот, нема признавање на резултатите

пред 2 недели
Економија

Комисија за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ: Непоправливи „квантни“ промашувања во гасификацијата

пред 2 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче не успеаја да набават ни прва доза од вакцините против корона, а не пак да почне вакцинација

пред 2 недели
Економија

Подобрување на економската состојба во Македонија е само во главата на Заев

пред 3 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривични пријави за обвинителите од СЈО поради милионските хонорари

пред 3 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Германија, Ирска и Шкотска го одложија пописот, но Заев турка фалсификат

пред 3 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Владата е извор на лажни вести, од Финска ја демантираат дека министерството за образование во Македонија прави образовни реформи како во Финска

пред 1 месец
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Здравството е во целосен колапс, а во во „Општата болница“ не е во употреба компјутерскиот томограф

пред 1 месец
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта со овој Буџет покажува дека нема план како понатаму, од шупло во празно

пред 1 месец
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче и Заев продаваат демагогија, не може граѓаните да ги затвораат, а Костадинов и Николов да прават корона забави

пред 1 месец