Ознака: Западен Балкан
германската канцеларка во посета на загреб

Меркел: Начелно ја поддржуваме европската перспектива на Западен Балкан

пред 11 месец
Македонија

Форум за зајакнување на европската интеграција на Западен Балкан

пред 11 месец
интервју на претседателот на црна гора за гласот на америка

Ѓукановиќ: ЕУ може и мора да го повлече Западен Балкан напред

пред 11 месец
анализа на европската банка за обнова и развој

Третина од населението на Западен Балкан заминало во странство

пред 11 месец
Балканските лидери на средби кај Макрон и Меркел

Taчи и Вучиќ ќе бараат решение за Косово, Заев датум за преговори

пред 11 месец
ПОТПИШАН ДОГОВОР ВО БЕЛГРАД

Земјите од Западен Балкан летово со певтин роминг, во 2021 ќе го нема

пред 12 мес.
по средбата со работната група на Советот на ЕУ за Западен Балкан

Независната пратеничка група очекува во јуни пристапни преговори со ЕУ

пред 1 година
Економија

Прифатен текстот на договорот за намалување на цените на роаминг во земјите од Западен Балкан

пред 1 година
според еу политичките промени мора да се базираат на демократски процеси

ХАН: Го бранам правото на слободно изразување, но го осудувам насилството

пред 1 година
постои ризик од враќање во 1990-тите, рече претседателот на ЕК

Јункер: Европската перспектива на Западен Балкан е прашање на војна или мир

пред 1 година
премиерите од регионот во понеделник кај австрискиот канцелар

Заев ги откачи Курц и Хан

пред 1 година
Предупредување на заменик помошникот на генералниот секратар на Алијансата

Стабилноста на Западниот Балкан се уште не е обезбедена

пред 1 година
Австрискиот канцелар за иднината на Балканот

Курц: ЕУ не е комплетна без Западен Балкан

пред 1 година
Став на извршната директорка на Европскиот Фонд за Балканот  

Заборавете на 2025 година како датум на влез во ЕУ

пред 1 година
Пред 2025 немаме шанси за влез

Јункер предупредува: Ако на Балканот му ја ускратиме шансата за ЕУ, таму скоро ќе има војна

пред 1 година
ЕВРОКОМЕСАРОТ АВРАМОПУЛОС СО СЕРИОЗНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

Ако се зголеми миграцијата Брисел може да ни ги врати визите

пред 1 година
Светска Банка го презентираше најновиот извештај за Западен Балкан

Економскиот раст ќе зависи од политичката стабилност

пред 1 година
Регион

ЕУ да дефинира пристп за влез на Западен Балкан во Унијат, бара Јункер

пред 2 години
Регион

Јункер: Потребен е единствен став на ЕУ за интеграција на Западен Балкан

пред 2 години