Ознака: закони
Македонија

Филипче: Измените во Законот за заштита од заразни болести се очекува да се носат по скратена постапка

пред 2 недели
Индонезија и законски измени

Забраната за вонбрачен секс забрзано ги откажува туристичките аранжмани за Бали

пред 1 година
ИЗБОРОТ НА НОВАТА ВЛАДА ПРЕД ПРАВЕН ПРЕДИЗВИК

Илија Димовски категоричен – мандатарот Заев го крши законот за спречување корупција и судир на интереси

пред 1 година
Македонија

Пендаровски стави потпис на три закони за социјалната реформа

пред 1 година
Македонија

Пендаровски потпиша 21 закон на кои Иванов не стави потпис

пред 1 година
Македонија

Собранието усвои три од законите на кои Иванов не стави потпис

пред 1 година
СРЕДБА СО ШЕФОТ НА ДЕЛЕГАЦИЈАТА НА ЕУ

Мицкоски до Жбогар – правосудниот систем служи за прогон на неистомисленици на власта

пред 2 години
ќе се објават ли во службен весник

Законите вратени од Иванов пак во Собрание

пред 2 години
Став на Претседателот за непотпишувањето на законите

Иванов: Собранието може незаконски да ги објави законите во Службен весник

пред 2 години
Македонија

Стоилковски: Министерството за правда соопшти дека ги прифаќа трите принципи од ВМРО-ДПМНЕ

пред 2 години
За утре во Собранието е закажана јавна расправа

Царовска: Собранието што поскоро да ги изгласа законите за социјалната реформа, во интерес на граѓаните и сиромашните

пред 2 години
ГО БРАНИ УСТАВОТ

Иванов на Собранието му врати уште 4 закони

пред 2 години
Откако не потпиша укази на неколку закони

Владата очекува од претседателот Иванов да го почитува Уставот (ВИДЕО)

пред 2 години