Ознака: закон за јавно обвинителство
Македонија

Срамно гласање: Законот првично го поддржаа само 74 пратенци па Џафери го поништи

пред 1 месец
Македонија

Што има во Законот за ЈО: Заев се спаси од идни бомби против него

пред 1 месец
Македонија

На второ гласање: На сила донесен Законот за јавно обвинителство

пред 1 месец
Македонија

Власта нема мнозинство за Законот за ЈО, се закани со одложување на изборите

пред 1 месец
Македонија

Пиши-бриши: Се прави нова веризија на Законот за ЈО за да гласаат ДУИ, Алијанса и „зависните“ пратеници

пред 2 мес.
познато сценарио

Законот за ЈО ќе се носи на ист начин како промената на името?

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски предлага: Законот за ЈО што ќе напишат експертите ВМРО-ДПМНЕ ќе го прифати

пред 2 мес.
Македонија

Попладне нова средба: Ќе има ли договор за Законот за ЈО?

пред 2 мес.
Македонија

Преговорите ќе продолжат: ВМРО-ДПМНЕ ќе достави забелешки за Законот за ЈО, СДСМ се сложи

пред 2 мес.
Македонија

Доколку власта не сака да ги вдоми кадрите од СЈО, договор за Законот за јавно обвинителство е можен

пред 2 мес.
Македонија

Заев се крсти во „осумтемина независни“ за Законот за јавно обвинителство

пред 2 мес.
се очекува договор

Викендов е можно продолжување на преговорите за законот за Јавно обвинителство

пред 6 мес.
За законот за јавно обвинителство

Мисајловски: Ние не сме како Заев постојано да кажуваме алтернативи како да се стигне до неправда

пред 7 мес.
По вчерашното обраќање на премиерот, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ со порака

Мицкоски: Заев не е во состојба да наметнува услови, ниту да диктира темпо – потребна е правда

пред 8 мес.
Нова средба по 15 август

Преговорите за Јавното обвинителство одмараат, оптимизмот активен

пред 8 мес.