Ознака: Закон за амнестија
Македонија

Мицевски: Не сме консултирани за законот за амнестија, а слушнавме дека нешто подготвуваат

пред 2 мес.
ИНТЕРВЈУ СО АДВОКАТОТ ЗА НОВИОТ ПРЕДЛОГ ЗА СОБРАНИСКИТЕ НАСТАНИ

Mитровски: Во случајот „27 април“ највисоки казни добија обичните смртници а оние кои имаа политичка моќ да се пазарат, не само што не лежеа затвор туку беа и наградени

пред 8 мес.
Македонија

Јосифовски: Неспорно е дека Собранието дава амнестија

пред 4 години
Македонија

Уставниот суд во среда расправа за Законот за амнестија

пред 4 години
Македонија

Николоски: Гласавме за амнестија затоа што луѓето се неправедно обвинети од политички причини

пред 5 години
кој побара да биде помилуван

Рокот за поднесување барање за амнестија истекува утре

пред 5 години
Бујар Османи за Законот за амнестија

Колку и да е политички непопуларен, можеби е и штетен, сметам дека беше добро решение

пред 5 години
Имаат уште три дена

Кривичниот суд не открива кој досега доставил барање за амнестија

пред 5 години
Интервју со пратеникот и еден од предлагачите на Законот за амнестија

Павле Богоeвски: Ги сфаќам реакциите од јавноста, но верувам ќе се види дека чекорот што е направен е исплатлив

пред 5 години
течат петте дена за барање

Претседателот Иванов го потпиша Законот за амнестија

пред 5 години
Откако Алијансата за Албанците најави дека ќе го оспори

Ќе падне ли Законот за амнестија на Уставен?

пред 5 години
ЕКСПЕРТИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА

Проф. Калајџиев: Политиката и натаму се меша во правосудството

пред 5 години
Македонија

Адвокат Миланов: Законот за амнестија е контроверзен, ќе има проблеми во примената (ВИДЕО)

пред 5 години
УСВОЕН ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА

Законот за амнестијата испратен на потпишување кај Иванов

пред 5 години
Кој се ќе биде амнестиран за 27 април

Собранието ја усвои потребата од Закон за амнестија

пред 5 години
Политичка одлука без мешање во правосудството

Амнестија за 27 април ќе има за сите, за некој повеќе за некој помалку

пред 5 години
Заев за законот за амнестија

Му простувам на Мукоски, нека му е простено и од Господ (ВИДЕО)

пред 5 години
Кој ќе влезе во законот за амнестија?

Дали со преформулирање на делото, дел од обвинетите ќе се спасат од тероризам?

пред 5 години
Македонија

Заев јасен: Општа амнестија нема да има, туку само за 27 април

пред 5 години
Амнестија ќе има ама не за сите

Заев: Tреба да се разграничи што е насилство, а што не е насилство (ВИДЕО)

пред 5 години