Ознака: Закон за амнестија
Откако Алијансата за Албанците најави дека ќе го оспори

Ќе падне ли Законот за амнестија на Уставен?

пред 5 години
ЕКСПЕРТИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА

Проф. Калајџиев: Политиката и натаму се меша во правосудството

пред 5 години
Македонија

Адвокат Миланов: Законот за амнестија е контроверзен, ќе има проблеми во примената (ВИДЕО)

пред 5 години
УСВОЕН ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА

Законот за амнестијата испратен на потпишување кај Иванов

пред 5 години
Кој се ќе биде амнестиран за 27 април

Собранието ја усвои потребата од Закон за амнестија

пред 5 години
Политичка одлука без мешање во правосудството

Амнестија за 27 април ќе има за сите, за некој повеќе за некој помалку

пред 5 години
Заев за законот за амнестија

Му простувам на Мукоски, нека му е простено и од Господ (ВИДЕО)

пред 5 години
Кој ќе влезе во законот за амнестија?

Дали со преформулирање на делото, дел од обвинетите ќе се спасат од тероризам?

пред 5 години
Македонија

Заев јасен: Општа амнестија нема да има, туку само за 27 април

пред 5 години
Амнестија ќе има ама не за сите

Заев: Tреба да се разграничи што е насилство, а што не е насилство (ВИДЕО)

пред 6 години
НИКОЛА МИЦЕВСКИ, КООРДИНАТОРОТ НА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА ВМРО-ДПМНЕ

Намерна фарса со амнестијата за да продолжи агонијата на обвинетите за 27 април

пред 6 години
ВМРО ДПМНЕ го поднесе предлог законот за амнестија на лица од 27-ми април

Данев: Прогонуваните не се терористи, очекуваме колегите да бидат конструктивни

пред 6 години
Се бара нов закон по скратена постапка

Денеска и предлог-законот за амнестија и судење на обвинетите од 27 април

пред 6 години