Ознака: загадување
Македонија

Не го држиме веќе врвот: Скопје падна на 20 место по загаденост во светот

пред 2 недели
Македонија

ЕУ ќе му даде 76 милиони евра да се бори против загадувањето

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски: За почист воздух ќе потрошиме една милијарда евра насочени кон енергетска ефикасност, гасовод и заштита на животната средина

пред 4 мес.
Македонија

„Зелената револуција“ не сака да се сретне со Заев

пред 4 мес.
Македонија

По примерот на Кисела Вода и во Ѓорче Петров ќе никнат 100 нови згради?

пред 5 мес.
Македонија

Богдановиќ: Не се плашам од загадениот воздух, но тој проблем не се решава од денес за утре!

пред 5 мес.
Македонија

Почесто пријавување на загадувачите за почист воздух

пред 5 мес.
Македонија

Сите се виновни освен тој: Шилегов бара за загадувањето да ги прашаме градоначалниците на Арачиново и Чучер Сандево

пред 6 мес.
паднавме на листата

Скопје денеска е петти најзагаден град на светот

пред 6 мес.
Македонија

Oпштина Куманово со итни мерки ќе се справува со загадувањето

пред 6 мес.
Македонија

Иницијатива О2: Зошто воздухот во Карпош е енормно загаден?

пред 6 мес.
Повеќе еко-протести отколку новитети на саемот за автомобили

Демонстранти блокираа автопат во Франкфурт за позелени сообраќајни политики

пред 7 мес.
во места каде што загадувањето е најголемо, поддршката за инвертори ќе изнесува 100%

Ќе има казни за тие што ќе земат субвенции за инвертер, а пак ќе се греат на дрва, вели Макрадули

пред 7 мес.
Македонија

Шилегов: Имаме добра стартна позиција против загадувањето

пред 7 мес.
ИЗВЕШТАЈ НА албанска АГЕНЦИЈА

Најзагадени плажите во Валона и во Драч

пред 7 мес.
ПРЕПОЛНИ СО ФОСФАТИ

Извештај на Евростат – реките во Албанија најзагадени во Европа

пред 8 мес.
со цел да се намали емисијата на ЦО2

Европските држави разгледуваат воведување еко такси во авио сообраќајот

пред 10 мес.
по зачестените поплаки од страна на граѓаните

Фирмата која гради кај Јужен булевар е најмалку пет пати казнувана заради загадување

пред 10 мес.
Економија

ММФ предлага глобален данок против загадување

пред 11 месец
оптимист дека воздухот ќе биде почист

Макрадули: Ефектите од мерките против загадување ќе ги видиме од октомври

пред 12 мес.