Ознака: вселена
Веста ја потврдија НАСА и од Европската вселенска агенција

Астроном аматер откри нова комета за која се верува дека е од друг Сончев Систем

пред 10 мес.
Астронаутка неовластено ја гледала банкарската сметка на својата партнерка

НАСА истражува прв случај на криминал во вселената

пред 11 месец
започна најсложената мисија на индија во вселената

Индија започна мисија за истражување на Јужниот пол на Месечината (ВИДЕО)

пред 12 мес.
Магазин

Maл чекор за науката голем за човештвото: Ќе може да се размножуваме и во вселената

пред 1 година
Според податоците од вселенскиот телескоп Хабл

Новите мерења на НАСА покажуваат дека вселената се шири побрзо од очекуваното

пред 1 година
Магазин

НАСА објави морничава снимка од вселената(ВИДЕО)

пред 1 година
историска мисија на Израел

Израел за прв пат испрати летало на Месечината, ќе слета во април

пред 1 година
Босанците ќе развиваат вселенска технологија

БиХ се вклучува во истражување на вселената (ФОТО)

пред 1 година
по низа одложувања „делта 4“ успешно полета

Американски шпионски сателит лансиран во вселената (ВИДЕО)

пред 1 година
Магазин

24-годишна Филипинка е новата Мис универзум (ВИДЕО)

пред 2 години
основана национална вселенска агенција

Ердоган ја потврди решеноста на Турција да испрати астронаут во вселената

пред 2 години
Први акции за чистење на вселената

Сателитот Римув Дебрис ќе го собира вселенскиот отпад

пред 2 години