Ознака: време
Македонија

Соломон Паси: Бугарија и Македонија да ја усогласат временската зона, а црквите календарот

пред 4 недели
Македонија

Од вечерва почнува зимското сметање на времето

пред 3 мес.
Магазин

Стабилизација на времето од утре, од викендот затоплување

пред 4 мес.
Македонија

Фатете некоја сенка: Денеска 37 степени

пред 6 мес.
Свет

Температури над нормалата: Не очекува пеколна пролет

пред 11 месец
Магазин

За новогодишната ноќ со засилен северен ветер, утрово најладно во Маврово

пред 1 година
Македонија

Денеска спремете се за магла и дожд

пред 1 година
Македонија

Температурата околу 13 степени: Денеска ветер и дожд

пред 1 година
Времето денеска

Претпладне сончево, попладне со дожд

пред 1 година
Топол почеток на октомври

До среда температури до 30 степени

пред 1 година
Македонија

Искористете го утрешниот ден, од понеделник ќе залади

пред 1 година
пад на температурите

По студеното утро, во текот на денот сончево и ветровито

пред 1 година
Времето денеска

Сончево со засилен северен ветер

пред 1 година
Времето денеска

Сончево и топло

пред 1 година
Македонија

Искористете го викендот: Времето денеска ќе биде сончево

пред 1 година
Временска прогноза

Посвежо утро, ветровит ден

пред 1 година
До крајот на неделава

Променливо време со дожд, грмежи и ветер

пред 1 година
Македонија

И денеска е можен дожд, температурата до 30 степени

пред 1 година
Временска прогноза

Сончево со мала до умерена облачност

пред 1 година
Летни горештини

Без поголеми промени: Продолжува сончевото и топло време

пред 1 година