Ознака: време
Македонија

Денеска „пролет“ 23 степени

пред 1 месец
Македонија

Од недела почнува зимското сметање на времето-стрелките еден час наназада

пред 1 месец
Македонија

Облечете се убаво, утрово е студено

пред 3 мес.
Македонија

Денеска се „дише“

пред 5 мес.
Македонија

Соломон Паси: Бугарија и Македонија да ја усогласат временската зона, а црквите календарот

пред 12 мес.
Македонија

Од вечерва почнува зимското сметање на времето

пред 1 година
Магазин

Стабилизација на времето од утре, од викендот затоплување

пред 1 година
Македонија

Фатете некоја сенка: Денеска 37 степени

пред 1 година
Свет

Температури над нормалата: Не очекува пеколна пролет

пред 2 години
Магазин

За новогодишната ноќ со засилен северен ветер, утрово најладно во Маврово

пред 2 години
Македонија

Денеска спремете се за магла и дожд

пред 2 години
Македонија

Температурата околу 13 степени: Денеска ветер и дожд

пред 2 години
Времето денеска

Претпладне сончево, попладне со дожд

пред 2 години
Топол почеток на октомври

До среда температури до 30 степени

пред 2 години
Македонија

Искористете го утрешниот ден, од понеделник ќе залади

пред 2 години
пад на температурите

По студеното утро, во текот на денот сончево и ветровито

пред 2 години
Времето денеска

Сончево со засилен северен ветер

пред 2 години
Времето денеска

Сончево и топло

пред 2 години
Македонија

Искористете го викендот: Времето денеска ќе биде сончево

пред 2 години
Временска прогноза

Посвежо утро, ветровит ден

пред 2 години