Ознака: вработување
Македонија

МВР објави оглас за вработување на 600 полицајци

пред 1 година
Свет

На Германија и се потребни 400.000 работници, најмногу за нега на стари лица и монтери на клима

пред 2 години
Македонија

Груби: Заев ми вети дека ќе се вработат Албанци во „Тигрите“, време е за помирување

пред 3 години
Македонија

Заев: Треба да тежнееме младите доминантно да се вработуваат во приваниот сектор

пред 3 години
Проблематично вработени во Националната установа Конзерваторски центар – Скопје

Одбиените кандидати се сомневаат дека Александра и Ангелина можеби не се Албанки, што може да го провери Министерот за корупција

пред 3 години
Економија

Димитров: Над 40 000 работници ќе останат без работа, а 70 % од компаниите нема да ја издржат кризата доколку продолжи короната

пред 3 години
плата од 25 илјади евра и бесплатно сместување

Кралицата во потрага по коњар кој би се преселил во Бекингемската палата

пред 4 години
стабилен раст на вработувањата

Стапката на невработеност во САД падна на 3,5%, најниско во последните 50 години

пред 4 години
Економија

МЗШВ го поништи огласот на кој се бараше советник за дополнителен заменик министер(функција која во моментов ја нема)

пред 4 години
за изјавата за вработување на негови блиски

Младеновски ретерира: Мислев на моите пријатели, врсници или луѓе на помлади години кои се подготвени за работа

пред 4 години
Економија

Директорот на ТИРЗ на ставањето темели на нова фабрика: Овде ќе работат мои пријатели и блиски(ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Истражување: Младите во Македонија сакаат државна работа бидејќи е сигурна и има слободно време

пред 4 години
прашање до премиерот од синдикатот за администрација

Синдикат: Зошто се вработуваат роднини и партиски војници, ако има превработеност во јавниот сектор?

пред 4 години
Македонија

Армијата прима 125 професионални војници

пред 4 години
Младите се селат, компаниите бараат квалификувани

Со над милјарда денари годинава за нови работни места

пред 5 години
ги исполнувал сите критериуми

ЕЛЕМ потврди: Синот на пратеничката Мира од СДСМ е примен во редовен работен однос

пред 5 години
Тетовасот објавува

Министерот Адеми си ја вработил сестрата во ЕЛЕМ?!

пред 5 години
Премиерот убедува

Заев: Kонкурсите за вработување се спроведуваат транспарентно

пред 5 години
ги вреднуваат како достојни и одговорни

Германците бараат работници од поранешна Југославија

пред 5 години