Ознака: војска
Свет

Франција ќе развива бионички војници отпорни на болка и стрес, а мозокот ќе им биде подобрен со микрочип

пред 1 месец
Регион

Во Србија армијата ќе добие 10 отсто повисоки плати, двојно повеќе од лекарите и медицинските сестри

пред 1 месец
Свет

Во операција на колумбиската војска убиен бунтовнички командант

пред 3 мес.
Како реакција на критиките од целиот свет

Бразил ангажирал 44.000 војници за гасење на пожарите во Амазонија

пред 1 година
Македонија

Столтенберг: Moрате постојано да го зголемувате буџетот за одбраната (ВИДЕО)

пред 2 години
заради тензиите со иран

Трамп испраќа дополнително војска на Блискиот исток

пред 2 години
Гваидо повика на завршна фаза од рушењето на Мадуро

Почна воен пуч во Венецуела (ВИДЕО)

пред 2 години
се поголема поддршка на војската на имиграционата политика на Трамп

Вашингтон испраќа дополнително војска на границата со Мексико

пред 2 години
агонијата на островот продолжува

Шри Ланка: Екстремисти се дигнале во воздух за време на рација, 15 мртви, меѓу кои 6 деца

пред 2 години
Свет

Путин ќе го укинува воениот рок

пред 2 години
опозицискиот лидер има поддршка од сад

Руски војници пристигнаа во Венецуела, Гваидо повикува на борба за слобода (ВИДЕО)

пред 2 години
во областа кашмир

Ѕвецка оружјето меѓу Индија и Пакистан, одново гранатирани воени позиции

пред 2 години
ситуацијата е сериозна

Индија и Пакистан никогаш поблиску до нуклеарен конфликт

пред 2 години
КОНГРЕСНА КОМИСИЈА ОБЈАВИ ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ИЗВЕШТАЈ

Американската воена супериорност сериозно еродирала

пред 2 години
Колумбијците се стратешки сојузник на САД

Венецуелската војска трупа оружје на границата со Колумбија (ВИДЕО)

пред 2 години
Прво ќе се извлекува опремата

Почна повлекувањето на САД од Сирија

пред 2 години
во москва од лаос

Во Русија се враќаат легендарните тенкови Т-34

пред 2 години
сириското знаме се виори во Манбиџ

Сириската армија влезе во стратешкиот град да ги заштити Курдите од турска инвазија

пред 2 години
Официјална потврда

Косово доби Војска

пред 2 години
Во знак на почит за поколенијата што ги жртвувале своите животи

Седницата на косовското Собрание за формирање војска почна со едноминутен молк

пред 2 години