Ознака: војна
Свет

Скапа демократија: За војни низ светот САД досега потрошиле 8.6 билиони долари

пред 5 мес.
втора по големина гробница пронајдена годинава

Во Мексико беснее војна меѓу нарко-картелите: Во бунар пронајдени 44 тела

пред 9 мес.
во нив има остатоци од 5000 исчезнати

Мексико откри 3000 тајни гробови кои ги кријат телата на жртвите од војната против дрогата

пред 9 мес.
нееднаквоста го фаворизира авторитаризмот рече францускиот претседател

Макрон: Светот се соочува со длабока криза и може да биде на работ на војна

пред 12 мес.
финците најпатриоти

Истражување: Ако има војна само 38 проценти од Македонците би се бореле за својата земја

пред 1 година
доколку сад се одлучи да оди во нов судир

Сандерс: Војна со Иран ќе биде многу пати полоша од војната во Ирак

пред 1 година
откриена тајна по речиси 30 години

Туѓман свесно го жртвувал животот на 12 полицајци за да ја започне војната

пред 1 година
во БиХ одбележано сеќавањето на жртвите

На денешен ден пред 25 години се случи масакрот на пазарот во Сараево (ВИДЕО)

пред 1 година
Истражување на институтот „Галуп интернешенел“

Народите на Северна Африка, Блискиот Исток и Пакистан најмногу би војувале за татковината

пред 1 година
Свет

Војната ќе продолжи доколку остане сегашната власт во Киев, вели Путин

пред 2 години
На одбележувањето на 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна

Претседателот Иванов оди во Париз на покана од Макрон

пред 2 години
МОЖНО ЛИ Е ОСТВАРУВАЊЕ НА НАЈЛОШОТО СЦЕНАРИО?

Трамп ја притиска Кина на сите страни, Пекинг се подготвува за војна

пред 2 години