Ознака: воена вежба
Македонија

Косовските војници исфрлени од воената вежба во Македонија

пред 6 мес.
Регион

Американски војнци по грешка упаднаа во фабрика за масло во Бугарија (ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Следната година голема воена вежба низ целиот Балкан на САД и сојузниците од НАТО

пред 3 години
тридневна воена вежба

Русија од утре ќе спроведува вежби на своите стратегиски нуклеарни сили

пред 4 години
Македонија

Пред трговскиот центар „Бисер“: Македонски и хрватски војници изведуваат заеднички вежба

пред 4 години
вежбата почнала на 9 август во американската база европа во германија

Косовските безбедносни сили на вежба во Германија во организација на САД

пред 4 години
Ракетните тестирања претставуваат право на самоодбрана

Пјонгјанг: Нема разговори меѓу двете Кореи додека има воени вежби

пред 4 години
завршница на вежбата „Одлучен удар“

Американска воена опрема и оружје во центарот на Скопје (ФОТО)

пред 4 години
КАКО ВО ФИЛМСКА КОМЕДИЈА

Американски тенкови се загубиле на вежби во Романија, по грешка „нападнеле“ нива

пред 4 години
Македонија

Најголема вежба досега: „МИ-18“ надлетуваше, „Страјкери“ и „Хермелини“ газеа по Криволак (ВИДЕО)

пред 4 години
ДЕН ЗА ВИСОКИ ГОСТИ НА ВЕЖБАТА „ОДЛУЧЕН УДАР“

Најголема воена вежба досега: На Криволак се пукаше и од небо и од земја (ФОТО)

пред 4 години
Македонија

„Одлучен удар“: Авиони, хеликоптери, транспортери ќе минат низ Криволак (ФОТО)

пред 4 години
по повод десетгодишнината од членство во алијансата

Бродови на НАТО на воена вежба со албанската морнарица (ВИДЕО)

пред 5 години
бомбардери „B1-B“

Американски авиони „B-1B“ со кои беше бомбардирана Србија ќе вежбаат на Криволак (ВИДЕО)

пред 5 години
со хеликоптери „Блек хок“

Вооружените сили на САД ќе вежбаат на Криволак

пред 5 години
Ги извадија сите бродови на отворено море

Турска флота на воена вежба покажа зошто е страв и трепет за Балканот и пошироко (ВИДЕО)

пред 5 години
без да прецизира точен датум

КФОР преку Фејсбук најави нова вежба на Косово (ВИДЕО)

пред 5 години
Tестирање на борбената готовност на единиците

Воена вежба „Есенска бура“ на Криволак (ФОТО)

пред 5 години
се пука и тресе од сите страни

Голема воена вежба „Век на победникот“ – 8.000 војници на десет локации

пред 5 години
Планиран лет или провокација!?

Руски авиони „упаднаа“ на најголемата НАТО вежба

пред 5 години