Ознака: Виктор Орбан
Регион

Орбан: Кај нас мажите клекнуваат само пред Бога, државата и нивната идна сопруга

пред 3 години
Регион

Рама нагости кај Oрбан: Вие ни дадовте кралица ние фудбалер

пред 3 години
Регион

Орбан: Од денес почнува постепено олабавување на анти Ковид-19 мерките во Унгарија

пред 3 години
Македонија

Мириса на промени: Mицкоски со лидерите на ЕУ, Заев дома со афери и скандали

пред 3 години
Свет

Орбан ги повика Унгарците да ги почитуваат новите рестрикции

пред 4 години
Регион

Орбан од утре најави ригорозни мерки да се запре брзото зголемување на случаите на коронавирус

пред 4 години
Свет

Орбан: Потпретседателката на ЕК ја понижи Унгарија, треба да поднесе оставка!

пред 4 години
Свет

Орбан: Ja победивме короната

пред 4 години
Македонија

Мицкоски на средба со Орбан: Пренесена загриженоста поради сериозниот атак кој го прави власта врз слободата на медиуми

пред 4 години
Унгарија е членка на ЕУ и тоа ќе остане, рече Орбан

Орбан реизбран за претседател на Фидес

пред 5 години
Економија

Орбан се закани: Банките да ги вратат парите на народот, или се ќе им земеме

пред 5 години
Македонија

Мицкоски по средбата со Орбан: И покрај отсуството на реформи земјава треба да добие датум за преговори

пред 5 години
лидерот на вмро-дпмне во работна посета на унгарија

Мицкоски се сретна со Орбан

пред 5 години
Регион

Oрбан: EУ направи сериозни грешки во економијата и миграцијата

пред 5 години
„стоп сорос“ пред европскиот суд на правдата

Европската комисија ја тужи Унгарија заради законот за азиланти

пред 5 години
Свет

Средба Трамп-Орбан: Глобалните политички прашања во фокусот

пред 5 години
демократите во брисел и во вашингтон се мрштат

Разговори во Белата куќа – ветер во едрата на Орбан пред европските избори

пред 5 години
на унгарската граница со србија

Салвини на средба со Орбан: Проблемот не е распределбата на мигрантите туку спречување да пристигнат илјадници други

пред 5 години
ЌЕ ДОБИЈАТ ЛИ ЦРВЕН КАРТОН ОД ЕПП?

Орбан на расправа за Фидес во Европските народни партии

пред 5 години
ЌЕ ДОБИЈАТ ЛИ ЦРВЕН КАРТОН ОД ЕПП?

Вебер и Орбан зад затворени врати ја преговараат иднината на Фидес

пред 5 години