Ознака: вашингтон
Македонија

Милишоски: Во декември за Македонија нема датум за преговори, а најверојатно и во првата половина на 2022 година

пред 2 години
Свет

Вашингтон личи на воена база пред инаугурацијата на Бајден

пред 3 години
Свет

Нереди во Конгресот, Пенс евакуиран

пред 3 години
Економија

Гувернерката на Народната банка и министерката за финансии на Годишните средби на ММФ и Светската банка во Вашингтон

пред 5 години
Преговори за пополнување на македонските дипломатски претставништва

Теута Арифи фаворит за амбасадата во Вашингтон – ДУИ инсистира на тоа место

пред 5 години
Свет

Еден загина, петмина повредени: Пукање во близина на Белата куќа (ВИДЕО)

пред 5 години
министерот за надворешни работи во интервју за Си-Ен-Ен

Зариф: Иран никогаш нема да започне војна, но ќе се браниме од било каква агресија

пред 5 години
Нова затегнатост во односите САД-Турција

Вашингтон и „го скрати“ бесцаринскиот извоз на Анкара

пред 5 години
Македонија

Димитров во Вашингтон на состанок со Столтенберг и Помпео

пред 5 години
нападот е нареден од американската империјалистичка влада

Мадуро: Вашингтон е одговорен за немањето струја во Венецуела

пред 5 години
вицепремиерката и министерка за одбрана во Вашингтон

Шекеринска бара поддршка за што побрза ратификација на Протоколот за во НАТО

пред 5 години
На средби во Стејт Депарментот, Херитиџ Фондацијата и ИРИ

Николоски во Вашингтон: Има високо ниво на корупција во Владата

пред 5 години
русија не е загрижена за повлекувањето на САД од нуклеарниот договор

Лавров: Повлекувањето на САД од договорот не значи нова Студена војна

пред 5 години
Свет

Вашингтон прогласи вонредна состојба поради епидемија со морбили

пред 5 години
Американската престолнина ќе вработи човек задолжен за ноќниот живот

„Ноќен цар“ ќе управува со Вашингтон

пред 6 години
Случај „Кашоги“

Како исчезнатиот новинар Кашоги прерасна во геополитички проблем

пред 6 години
Ѓорчев во ИРИ во Вашингтон

Граѓаните ги поддржуваат членството на Македонија во НАТО и ЕУ, но не му веруваат на Заев

пред 6 години
Македонија

Ѓорчев во Вашингтон: СДСМ е поразен на референдумот, ВМРО-ДПМНЕ нема да гласа за уставните измени

пред 6 години
фби ги објави имињата

Кои се најбараните руски хакери?

пред 6 години
Северна Кореја слави 70 години самостојност

Северна Кореја одржа парада без спорните ракети

пред 6 години