Ознака: вакцинација
Свет

Сан Марино ќе биде првата целосно вакцинирана европска земја

пред 3 години
Македонија

Блумберг: Со ова темпо на вакцинација, Македонија ќе ја победи короната по 10 години!

пред 3 години
Македонија

Власта со донирани вакцини досега успеа да вакцинира само 0,8 проценти од граѓаните

пред 3 години
Регион

Се вакцинираше Александар Вучиќ

пред 3 години
Македонија

Почнува вакцинацијата на вработените во критичната инфраструктура, закажани 3.000 термини за „Спутник“ која е донација од Србија

пред 3 години
Македонија

Филипче: Со „Спутник” ќе се вакцинираат вработените во МВР, АРМ, градинките, возачите на ЈСП

пред 3 години
Регион

Србија размислува за давање три дози од вакцините: Надминаа 600 илјади заразени

пред 3 години
Македонија

48 позиции во „Борис Трајковски“, ќе се вакцинира од 08 до 20 часот по 5.000 лица дневно

пред 3 години
Регион

Над 100 илјади вакцинирани во Албанија

пред 3 години
Македонија

Исјановски: На еден час ќе има по 6 граѓани во вакциналниот пункт

пред 3 години
Македонија

Почнува вакцинацијата во Македонија за граѓани над 77 години

пред 3 години
Македонија

Македонскиот дипломатски синдикат побара помош за вакцинација во Србија

пред 3 години
Македонија

Од понеделник ќе се вакцинираат полицајци, војска, новинари, судии, возачи во ЈСП, пожарникари

пред 3 години
Македонија

Филипче: Нема место за паника, има доволно болнички места, масовната имунизација ќе биде во салата „Борис Трајковски“

пред 3 години
Регион

Албанија почна масовна вакцинација во пунктови отворени на плоштадот „Скендербег“ во Тирана

пред 3 години
Регион

Во мај вакцинација на бегалците во камповите во Грција

пред 3 години
Македонија

Вакцинирањето со вакцините од Србија ќе почне од среда

пред 3 години
Македонија

Филипче: 70 отсто од здравствените работници изразиле интерес за вакцинација

пред 3 години
ден за борба против беснилото

Атанасов: Сопствениците имаат обврска да ги вакцинираат своите домашни миленици против беснило

пред 4 години
Македонија

Министерството за здравство со цврст став дека невакцинирани деца нема да се примаат во училиште и градинка

пред 4 години