Ознака: вакцинација
Македонија

Koја ти се паднe таа: Засега нема бирање вакцини

пред 1 ден
Македонија

Филипче: Ќе овозможиме вакцинација на над 10.000 граѓани дневно и ќе нема гужви

пред 1 нед.
Македонија

По празниците имунизација во шест регионални пунктови

пред 1 нед.
Регион

Словенија: Луѓето кои прележале коронавирус ќе примат само една доза вакцина

пред 2 недели
Македонија

Спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид се подготвува за вакцинација

пред 2 недели
Свет

Израел подготвува нова рунда на вакцинација- сега и на децата

пред 2 недели
Македонија

Блумберг: За да се вакцинираат 75 отсто од населението, на Македонија ќе и бидат потребни цели 10 години

пред 2 недели
Регион

Албанија: Сите што се вакцинирани со кинески и руски вакцини ќе добијат сертификат

пред 3 недели
Македонија

Мицкоски бара државата да вложи во производство на вакцини

пред 3 недели
Македонија

Лицата на 73 и 74 години ќе се вакцинираат со „Спутник“, „Астразенека“ и со кинеската

пред 3 недели
Свет

Сан Марино ќе биде првата целосно вакцинирана европска земја

пред 4 недели
Македонија

Блумберг: Со ова темпо на вакцинација, Македонија ќе ја победи короната по 10 години!

пред 1 месец
Македонија

Власта со донирани вакцини досега успеа да вакцинира само 0,8 проценти од граѓаните

пред 1 месец
Регион

Се вакцинираше Александар Вучиќ

пред 1 месец
Македонија

Почнува вакцинацијата на вработените во критичната инфраструктура, закажани 3.000 термини за „Спутник“ која е донација од Србија

пред 1 месец
Македонија

Филипче: Со „Спутник” ќе се вакцинираат вработените во МВР, АРМ, градинките, возачите на ЈСП

пред 1 месец
Регион

Србија размислува за давање три дози од вакцините: Надминаа 600 илјади заразени

пред 1 месец
Македонија

48 позиции во „Борис Трајковски“, ќе се вакцинира од 08 до 20 часот по 5.000 лица дневно

пред 1 месец
Регион

Над 100 илјади вакцинирани во Албанија

пред 1 месец
Македонија

Исјановски: На еден час ќе има по 6 граѓани во вакциналниот пункт

пред 1 месец