Ознака: вакцина
Македонија

Пендаровски ќе се вакцинира денеска во Куманово

пред 2 години
Македонија

Досега се вакцинирани 175.348, тие од Србија никој не ги брои

пред 2 години
Македонија

Премиерот Заев се вакцинираше со кинеската вакцина

пред 2 години
Македонија

Премиерот Заев ќе се вакцинира денеска

пред 2 години
Регион

Ако се вакцинирате во Србија ќе добиете 1500 денари

пред 2 години
Свет

Европската агенција за лекови ја започна проверката на кинеската вакцина

пред 2 години
Свет

Фон дер Лајен: Вакцинираните американски туристи ќе може да дојдат во ЕУ

пред 2 години
Македонија

Марјан Ѓуровски: Како тоа пратениците „случајно“ ќе се вакцинираат со „Фајзер“???

пред 2 години
Македонија

Лончар: Во Србија досега се вакцинирале речиси 15.000 македонски граѓани

пред 2 години
Свет

Германските медиуми тврдат: Ангела Меркел денеска ќе ја прими вакцината на „АстраЗенека“

пред 2 години
Свет

Урсула фон дер Лајен се вакцинираше против коронавирусот

пред 2 години
Македонија

Почнува вакцинација на лица од 73 и 74 години

пред 2 години
Свет

Поради партиски активности Меркел го одложи вчерашното вакцинирање со АстраЗенека

пред 2 години
Свет

Судот за човекови права во Стразбур пресуди дека не е спорна задолжителната вакцинација на децата во Чешка

пред 2 години
Свет

Австралија истражува случај на тромбоза по вакцинирање со Астра Зенека

пред 2 години
Свет

СЗО: Неприфатливо бавно темпо на вакцинација во Европа

пред 2 години
Македонија

Лефков: Филипче да каже кој и дали се вакцинирал преку ред? И дали се прават списоци за вакцинација на луѓе од власта ?

пред 2 години
Македонија

Заев не знае дека вакцината АстраЗенека се прима во две дози

пред 3 години
Свет

Во Хонг Конг запрена употребата на вакцината на „Фајзер“, дошло до грешка во пакувањето

пред 3 години
Регион

Пленковиќ, Берош и Јандроковиќ јавно се вакцинираа со „АстраЗенека“

пред 3 години