Ознака: унгарија
Регион

Унгарија во соработка со Кина самата произведува заштитни маски

пред 1 година
Регион

Унгарија испрати дополнителни војници на Косово

пред 2 години
Јавноста вознемирена

Секс скандал ја тресе Унгарија: Градоначлникот на Ѓер лудува на јахта со проститутки

пред 2 години
Унгарија е членка на ЕУ и тоа ќе остане, рече Орбан

Орбан реизбран за претседател на Фидес

пред 2 години
Словенка Вероника Ерјавец посилна од нашата претставничка

Лина Ѓорческа загуби во полуфиналето на фјучрс турнирот во Унгарија

пред 2 години
на национален натпревар во Унгарија

Гробари се натпреваруваа да докажат дека се најбрзи и најдобри во бизнисот (ВИДЕО)

пред 2 години
Регион

Во Унгарија: Aко родите трето дете кредитот ќе ви биде поништен

пред 2 години
„стоп сорос“ пред европскиот суд на правдата

Европската комисија ја тужи Унгарија заради законот за азиланти

пред 2 години
Регион

ОН загрижени за правата на мигрантите во Унгарија

пред 2 години
ЕФЕКТУИРАНО ВТОРОТО БАРАЊЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ ВЛАСТИ

Груевски во судница – Унгарија решава дали ќе биде екстрадиран (ФОТО + ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Унгарија го изгласа Протоколот за наше членство во НАТО

пред 2 години
Репортажа на „АРД“

Се поголем број Германци се селат во Унгарија поради мигрантите (ВИДЕО)

пред 2 години
има неверојатно тело

Светската првенка во фитнес доаѓа од Унгарија и изгледа феноменално (ФОТО)

пред 2 години
ќе ги нуди сите услови за модерно живеење

Унгарија ќе гради нов град од „нула“ покрај Дунав за една милијарда евра

пред 2 години
Ниту еден од 32–та туристи на бродот не носеле елеци за спасување

Шестгодишно девојче загина во бродската несреќа во Будимпешта

пред 2 години
Потрагата по преживеани се одвива по силен дожд

Седум загинати и дваесетина исчезнати по судир на два брода во Будимпешта (ВИДЕО/ФОТО)

пред 2 години
првата членка на ЕУ опремена со воена техника произведена во Турција

Оклопни возила од Турција забележани на парада на „Денот на одбраната“ во Унгарија

пред 2 години
Свет

Орбан: Доброволно привремено ја суспендираме работата во ЕПП

пред 2 години
„ВОЛСТРИТ ЖУРНАЛ“

Орбан со неутрална надворешна политика, не сака да игра по американски ноти

пред 2 години
УНГАРСКАТА ВЛАДЕЈАЧКА КОАЛИЦИЈА ОБЕЛОДЕНУВА

Сорос на тајни средби во Брисел го внел планот за населување мигранти низ Европа

пред 2 години