Ознака: унгарија
Македонија

Унгарија го изгласа Протоколот за наше членство во НАТО

пред 15 часа
Репортажа на „АРД“

Се поголем број Германци се селат во Унгарија поради мигрантите (ВИДЕО)

пред 20 часа
има неверојатно тело

Светската првенка во фитнес доаѓа од Унгарија и изгледа феноменално (ФОТО)

пред 2 недели
ќе ги нуди сите услови за модерно живеење

Унгарија ќе гради нов град од „нула“ покрај Дунав за една милијарда евра

пред 4 недели
Ниту еден од 32–та туристи на бродот не носеле елеци за спасување

Шестгодишно девојче загина во бродската несреќа во Будимпешта

пред 4 недели
Потрагата по преживеани се одвива по силен дожд

Седум загинати и дваесетина исчезнати по судир на два брода во Будимпешта (ВИДЕО/ФОТО)

пред 4 недели
првата членка на ЕУ опремена со воена техника произведена во Турција

Оклопни возила од Турција забележани на парада на „Денот на одбраната“ во Унгарија

пред 1 месец
Свет

Орбан: Доброволно привремено ја суспендираме работата во ЕПП

пред 3 мес.
„ВОЛСТРИТ ЖУРНАЛ“

Орбан со неутрална надворешна политика, не сака да игра по американски ноти

пред 5 мес.
УНГАРСКАТА ВЛАДЕЈАЧКА КОАЛИЦИЈА ОБЕЛОДЕНУВА

Сорос на тајни средби во Брисел го внел планот за населување мигранти низ Европа

пред 5 мес.
Ќе помагаат во спречување на нелегална миграција

Унгарски полицајци доаѓаат да ја чуваат македонската гранца

пред 6 мес.
Поради новиот закон за труд

Протести против Орбан во Будимпешта

пред 6 мес.
ПОРАКА ДО ЕВРОКОМЕСАРОТ

Сијарто му препорача на Хан да се грижи за проширувањето, а не за Груевски

пред 7 мес.
Пристојните рокови за одговор за Груевски не биле поминати

Дескоска: Унгарија не одбила да екстрадира ниту едно лице

пред 7 мес.
УНГАРСКИ ЕКСПЕРТ ТВРДИ

Би било спротивно на азилантскиот статус доколку Унгарија го екстрадира Груевски

пред 7 мес.
ПРИТИСОК ЗА УНГАРСКАТА ВЛАДА

Унгарските ултранационалисти од Јобик бараат Груевски да биде вратен во Македонија

пред 7 мес.
Македонија

Унгарскиот владин портпарол не може да потврди или да одрече дали Груевски е во Будимпешта

пред 7 мес.
по воведувањето нови закони во образованието

Унгарската влада нема да прави отстапка за Соросовиот универзитет

пред 8 мес.