Ознака: уефа
Спорт

За УЕФА Косово е срцето на Србија (ФОТО)

пред 3 години
Спорт

Не ни оди со дресовите, сега и Грција бара да го промениме

пред 3 години
Спорт

„Пресинг ТВ“ анализа: Фудбалот станува НБА и Евролига

пред 3 години
Спорт

Во официјален допис од ФИФА/УЕФА испратен до ФФМ напишани сме како Фудбалска федерација на Северна Македонија

пред 3 години
Спорт

УЕФА го суспендира српскиот селектор

пред 4 години
Спорт

УЕФА ќе ги признава шампионите и до незавршените првенства поради короната

пред 4 години
Спорт

СЗО бара да нема фудбалски натпревари до крајот на 2021 година

пред 4 години
со почеток во 18 часот во „Гриманди форум“

Денеска се влечат групите во Лигата на шампионите

пред 5 години
казната е изречена од три причини

УЕФА го казни Партизан со два натпревари без публика

пред 5 години
официјална изјава по денешните информации за негово апсење

Адвокатот на Платини: Не станува збор за никаков притвор, туку обично сослушување

пред 5 години
„Росонерите“ ќе може да настапуваат во Лига Европа

УЕФА привремено ја сопре истрагата против Милан

пред 5 години
на целиот континент

УЕФА ги објави цените на билетите за натпреварите од Евро 2020

пред 5 години
нови трибини и подобри услови

Со помош на УЕФА ќе се реновира стадионот во Чаир

пред 5 години
Плаќаат поради инцидентите на маракана

УЕФА ги казни ПСЖ и Црвена звезда, најлошо помина тренерот Томас Тухел

пред 5 години
Интер е казнет со два меча без навивачи на „Џузепе Меаца"

УЕФА ги осуди расистичките навреди на фановите на Интер кон Кулибали

пред 5 години
УЕФА ги казни „црвено-црните“

ФК Вардар две години надвор од Европа

пред 5 години
дел од европските лиги против ваквата идеја

Нов предлог од УЕФА, Лигата на шампиони да се игра во сабота и недела

пред 6 години
поради прекршувањата на правилата за финансиски фер-плеј

Милан најверојатно ќе остане без парите од Лига Европа

пред 6 години
парижаните казнети

УЕФА го казни ПСЖ со 20.000 евра за мечот со Црвена звезда

пред 6 години
Заради заштита од секакви инциденти и проблеми

УЕФА забрани пет парови во квалификациите за ЕУРО 2020

пред 6 години