Ознака: тв дуел
Македонија

Николоски го повика Груби на тв дуел за договорот со „Бектел и Енка“

пред 2 недели
Македонија

Зошто Ковачевски бега од тв дуел?

пред 3 недели
Македонија

Koвачевски бега од тв дуел со Мицкоски

пред 4 недели
Македонија

Ќе прифати ли Ковачевски тв дуел за договорот со „Бектел и Енка“?

пред 1 месец
Македонија

Koвачевски тврди дека не бега од тв дуел со Мицкоски

пред 7 мес.
Македонија

Погледот на Заев и „фаците“ доволно говорат како си помина на ТВ дуелот

пред 2 години
Македонија

Мицкоски пак го повика Заев на ТВ дуел

пред 2 години
Македонија

Mицкоски доминираше на дуелот со Заев

пред 3 години
според грчки катимерини

Мицотакис одбива дуел со премиерот Ципрас пред изборите во Европскиот парламент

пред 4 години
првиот во вторник

Силјановска и Пендаровски ќе имаат најмалку четири тв дуели

пред 4 години
тв дуел на канал 5

Заев:Нема да ме натерате да се скарам со Грција

пред 4 години
тв дуел на канал 5

Заев до Мицкоски:„Го осудивте насилство на 27 април, ама мрчите за пресудите“

пред 4 години
кандидатот за претседател на државата во соопштение до јавноста

Силјановска: Подготвена сум за ТВ дуел со Пендаровски за да видиме кој е одговорен за травестијата на правдата

пред 4 години
тема договорот од преспа

Ципрас бара ТВ дуел со Мицотакис

пред 4 години
Мицкоски му одговори на премиерот

Заев, ајде на ТВ дуел без изговори и банални оправдувања

пред 4 години
Доколку лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се изјасни за ЕУ и НАТО

Заев нема ништо против ТВ дуел со Мицкоски (ВИДЕО)

пред 4 години
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш го повика премиерот на Тв соочување

Мицкоски до Заев: Aјде на вистински ТВ дуел наместо на фингирани дебати

пред 5 години
Заев засега не прифаќа соочување со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

Тв дуел ќе има кога Мицкоски ќе каже јасен став за референдумот

пред 5 години