Ознака: тестови
Македонија

Од 1.774 тестови регистрирани 792 заболени од Ковид-19

пред 2 години
Македонија

Од 2.466 тестирања за три дена 899 заболени од ковид-19

пред 2 години
Македонија

На границите повеќе нема да има тестирање за Ковид-19

пред 3 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче штелува бројки, реагенси и тестови нема

пред 3 години
Регион

Бесплатните тестови за Ковид-19 за домашна употреба се дистрибуираат во аптеките во Грција

пред 3 години
Свет

Англија бесплатно ќе ги тестира граѓаните за коронавирус двапати неделно

пред 3 години
Свет

ПЦР тестовите тешко го откриваат сојот на коронавирусот кој е откриен во Бретања, Франција

пред 3 години
Регион

Таксистите во Љубљана на протест: Не сакаат тестирање на секои 72 часа

пред 3 години
Свет

Велика Британија ќе воведе дополнителни тестирања за патниците од странство

пред 3 години
Македонија

На Меѓународниот Аеродром во Скопје поставен пункт за тестирање на Ковид 19

пред 3 години
Македонија

Господ прво себе си дал брада-Владата преку тендер си набавила 260 молекуларни тестови за Ковид-19!

пред 4 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ предлага бесплатни тестови за ковид за сите граѓани

пред 4 години
Македонија

13.500 тестови доби државава од Кралството Норвешка

пред 4 години
Регион

Во Загреб денеска почнува масовно бесплатно тестирање на корона вирус

пред 4 години
Свет

ЕК: Брзите тестови да се користат кај лица што покажуваат симптоми

пред 4 години
Македонија

Брзо се пополнуваат болниците па го активиравме планот за дополнителни одделенија, рече Филипче

пред 4 години
Македонија

Филипче: Отвораме дополнителни шест пункта од понеделник, што ќе значи дополнителни 500 термини

пред 4 години
Македонија

МЗ: Брзите тестови во Здравствен дом Скопје од денес бесплатни за граѓаните

пред 4 години
Македонија

Од 1.325 тестирања 565 новозаболени и 21 починато лице

пред 4 години
Македонија

Од денеска почна примената на брзите тестови за Ковид-19

пред 4 години