Ознака: тест
Свет

Од денеска влез во Португалија само со негативен тест за Ковид-19 и 14 дена карантин

пред 3 години
Регион

Во Грција уапсени три лица кои одбиле на граница да направат тест за Ковид-19

пред 3 години
Свет

Пекарницата „Фелбер“ е првата компанија во Австрија која воведе забрана за работа без тест за коронавирус

пред 4 години
Македонија

Министерот Хоџа веќе се тестирал, на ред се Заев и Нуредини, откако Спасовски е позитивен на ковид-19

пред 4 години
Македонија

Заев: Немав директни контанти со Спасовски надвор од протоколите, но ќе направам тест

пред 4 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Секој четврти тестиран е заразен од Ковид, Комисијата за заштита од заразни болести потфрли

пред 4 години
Свет

Германците развија нов тест за корона

пред 4 години
Успешен тест на рускиот противракетен систем

Ракетниот систем С-400 соборил цели што летале со бризина поголема од 2.000 км/ч

пред 5 години
истражување на дневниот весник „Чикаго Трибјун“

Паметните телефони може да зрачат повеќе отколку што мислиме

пред 5 години
Научниците откриле радиоактивни елементи на 11 острови

Постојат острови кои се 1000 пати порадиоактивни од Чернобил или Фокушима

пред 5 години
Македонија

Независните од ВМРО-ДПМНЕ со иницијатива – пратениците да прават доброволен тест за употреба на наркотични средства

пред 5 години
Економија

Прв тест на железничката пруга од Битола до граничен премин Кременица(фото)

пред 5 години
интерконтиненталната ракета лансирана без грешка

Русите испробаа балистичка ракета: „Јарс“ ја погоди целта на Камчатка

пред 5 години
Пали-вози

Автомобилот на Путин издржа и на -40 степени Целзиусови!

пред 5 години
Тест

Што прво ќе видите на сликата тоа ќе ве чека во љубовта (ФОТО)

пред 6 години
Тест кој многумина ги излуде

Проверете дали сте генијалец (ВИДЕО)

пред 6 години