Ознака: терористички напад
Свет

Фејзулаи добил СМС порака која погрешно ја разбрал, па затоа го променил планот за нападот

пред 3 мес.
Спорт

Турски ММА борци во спасувачка мисија во терористичкиот напад во Виена

пред 4 мес.
Македонија

Поглаварот на ИВЗ за нападот во Виена: Го осудуваме секој чин на насилство направен во име на исламот и муслиманите насочен кон одземање на човечки жртви

пред 4 мес.
Македонија

Османи и Димитров со осуда за терористичкиот напад во Виена

пред 4 мес.
Македонија

Мицкоски изрази сочувство до Курц: Ова е терористички напад на цела Европа

пред 4 мес.
Македонија

Терористот Албанец од Виена има македонско државјанство

пред 4 мес.
Македонија

Зaев : Моите мисли се со семејствата и пријателите на жртвите, луѓето во Виена и мојот пријател Себастијан Курц

пред 4 мес.
Свет

Објавена првата фотографија од терористот во Виена

пред 4 мес.
Спорт

На денешен ден Минхен беше завиен во црно (ВИДЕО)

пред 6 мес.
удирал автомобили и викал „алах акбар“

Терористички напад во Берлин: „Никој да не ми се приближува или сите ќе умрете“ (ФОТО)

пред 6 мес.
Регион

Ова е Босанецот што е уапсен поради вмешаност во терористичкиот напад во Париз (ФОТО)

пред 2 години
случајот се води како терористички напад

Полицијата го уапси осомничениот за нападот во Лион кој повреди 13 лица

пред 2 години
Свет

Спречен голем терористички напад во Франција

пред 2 години
пакистан да ги предаде одговорните за нападот

Иран најави одмазда за убиените припадници на Револуционерната гарда

пред 2 години
Акција на германската полиција

Тројца од Ирак уапсени во Германија – планирале бомбашки напад

пред 2 години
Уапсени двајца осомничени

Расте бројот на жртви од нападот врз хотелскиот комплекс во Најроби

пред 2 години
во момент кога туризмот во египет се крева на нозе

Експлозија во Гиза, двајца туристи загинаа

пред 2 години
Први официјални информации за терористичкиот напад на колеџ на Крим

Студент е осомничен за терористичкиот напад на кримскиот колеџ (ВИДЕО)

пред 2 години
Стравотни детали за терористичкиот напад на Крим

Сведоци: Освен бомба, на колеџот имаше и маскирани напаѓачи (ВИДЕО)

пред 2 години
Терористички напад на рускиот полуостров

Терористички напад на колеџ на Крим – 18 загинати (ВИДЕО)

пред 2 години