Ознака: тенис
Спорт

Отвореното тениско првенство на Австралија објави строги правила

пред 1 нед.
Спорт

Поранешната девојка на тенисерот Зверев: Ме тепаше и понижуваше

пред 2 мес.
досега трипати играле меѓусебе

Зверев и Циципас ја формираа втората полуфинална двојка во Пекинг

пред 1 година
загуби од лидерот во шемата на Доминик Тим

Заврши победничката серија на Мареј во Пекинг

пред 1 година
Словенка Вероника Ерјавец посилна од нашата претставничка

Лина Ѓорческа загуби во полуфиналето на фјучрс турнирот во Унгарија

пред 1 година
повредата е посериозна отколку што мислел

Ѓоковиќ не знае кога ќе може да се врати на теренот

пред 1 година
нашата репрезентација утре игра со Латвија, а во петок против Црна гора

Македонија почна со пораз на Грабул на Дејвис купот во Атина

пред 1 година
со победата ќе се врати во топ 10 на светската ранг-листа

Швајцарија има полуфиналистка на „Ју Ес Опен“ за прв пат по18 години

пред 1 година
одличен успех за тенисерот кој не планира да застане

Беретини нов хит на УС Опен, прв Италијанец во четвртфиналето од 1977

пред 1 година
шпанецот лесно ја мина првата пречка

Надал му покажа на Милман каде е излезот од УС Опен

пред 1 година
Четвртиот грен слем сезонава стартува на 26 август

Ѓоковиќ и Федерер во иста половина од ждрепката за УС опен

пред 1 година
шпанецот ќе се обиде да освои рекорден 35-ти Мастерс оваа недела во Монтреал

Надал објаснува зошто не е опседнат со Гренд слем рекордот на Федерер

пред 1 година
Спорт

Упорноста се исплати: Немој никогаш да се го славиш поенот предвреме (ВИДЕО)

пред 1 година
Спорт

Бекер: Публиката на Вимблдон да биде свесна за величината на Ѓоковиќ

пред 2 години
Спорт

Не е ниту Ноле ниту Федерер: Кумот на Брена и Боба има најмногу заработено од тенисот и од бизнис (ФОТО)

пред 2 години
изборија пласман

Ѓоковиќ и Зверев во четвртфиналето на Ролан Гарос

пред 2 години
Спорт

За загревање пред Ролан Гарос: Ова е најдобриот тренинг поен (ВИДЕО)

пред 2 години
највредната титула на земјена подлога во нејзината кариера

Плишкова го освои Мастерсот во Рим и се искачи на второто место на АТП листата

пред 2 години
србинот со триумф го почна Мастерсот во Мајами

Ѓоковиќ во третиот круг, Тим и Нишикори елиминирани од Мајами

пред 2 години
Тениско „Ел Класико" во полуфиналето на Индијан Велс

Федерер не може да изгуби сет, на повидок нов спектакл со Надал

пред 2 години