Ознака: такси
Регион

Црногорскиот премиер првиот ден на работа дојде со такси

пред 4 мес.
бидејќи го немаше возачот на амбулантното возило

Надреална сцена во Боливија: Фудбалер однесен во болница со такси (ВИДЕО)

пред 2 години
Економија

Кина воведе такси на производи од ЕУ, Јапонија, Јужна Кореја и Индонезија

пред 2 години
пред заминување на меѓународниот форум во словачка

Тачи: Таксата на увоз останува дури Србија не го признае Косово

пред 2 години
зголемен извоз

Македонија и Словенија со најголема корист од српските такси на Косово

пред 2 години
Косовскиот заменик премиер со порака

Хоџај: Укинување на царините за Србија за да не ги нарушиме односите со САД

пред 2 години
Детали од МВР за смртта на таксистот под Железничката станица во Скопје

Таксистот починал од срцев удар за време на возењето

пред 2 години
ЛЕТАЛЕ ШТИКЛИ, БОКСОВИ И ПЦОВКИ

Пожар на Твитер – женска тепачка во белградско такси

пред 2 години
приштина ја објави платформата за дијалог со белград

Косово дијалогот го условува со признавање од страна на Србија

пред 2 години
косовските власти си легнаа на брашното

Харадинај е подготвен да ги укине српските такси

пред 2 години
притисокот се зголемува

САД преземаат мерки кон Косово заради неукинувањето на таксите?

пред 2 години
Одбиен предлогот за привремена суспензија на косовските такси за српските прозиводи

Арифи: Таксата останува дури не се исполнат барањата на Косово

пред 2 години
Регион

Коцијанчич до Приштина: Укинете ги таксите и продолжете со дијалогот

пред 2 години
Поради косовските такси за српски производи

Македонскиот извоз на Косово зголемен за 40 проценти

пред 2 години
Регион

Хазири: Таксите и Харадинај ќе паднат заедно

пред 2 години
Свет

Украина двојно ги намали таксите за пренос на природен гас

пред 2 години
Од новата 2019 година

Секој турист во Венеција ќе плаќа такса од 2,5 до 10 евра

пред 2 години
Регион

Од косовските такси Србија загуби 30 милиони евра

пред 2 години
Регион

Брнабиќ до ЦЕФТА: Имате 90 дена да го решите проблемот кој го создаде Косово, или Србија ќе тужи (ВИДЕО)

пред 2 години
Сексуален напад

Таксист се обидел да силува млада девојка

пред 2 години