Дваесет и двегодишната Л.К.М. во Полициската станица Центар пријавила обид за силување од такси возач.

Инцидентот се случил на 18 ноември, сабота кон недела, околу 00,30 часот во Скопје, а тој не успеал во намерата, соопшти денес МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.