Ознака: струја
Економија

Директорка на Груби со нова задача: Откако ги „избаждари“ бензинските сега ќе купува и продава струја за ЕСМ

пред 10 мес.
Економија

ЕВН: Поради семејството Идризи, сто домаќинства во Студеничани без струја

пред 10 мес.
Економија

Евтина тарифа за струјата ќе има, ама не се знае од кога

пред 10 мес.
Економија

Битиќи: Стапката на ДДВ за струјата од 10 ќе се врати на 18%

пред 11 мес.
Економија

Мицкоски: Владата за два дена потроши 73 милиони денари за увоз на струја, авансните провизии продолжуваат

пред 1 година
Свет

Се бара Украинците да се иселат од земјата за да се заштеди струја

пред 1 година
Економија

Министерот Бектеши оптимистички: Струјата и парното нема да поскапат од 1 јануари

пред 1 година
Економија

Репетиција во македонско-бугарската соработка: И со струјата се повтори приказната со вакцините!?

пред 2 години
Економија

Зимава рестрикции по цели градови!?

пред 2 години
Регион

Вучиќ ќе и помага на Македонија со храна и струја

пред 2 години
Македонија

Габриел Бајрам со полициска придружба бил на распит за кражба на струја во ГТЦ

пред 2 години
Македонија

Регулаторна се изјасни: Просечната цена на струјата повисока за 7,4 отсто

пред 2 години
Економија

Денеска ќе се знае колку ќе поскапи струјата

пред 2 години
Економија

Набавката на увозна струја и природен гас од почетокот на јануари до крајот на април стопија околу 300 милиони евра од државните девизни резерви

пред 2 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот ја поскапе струјата, семејствата кои плаќале 2.000, сега ќе плаќаат по 2.300 денари

пред 2 години
Економија

Битиќи: Струјата од 1 јануари ќе поскапи, но не толку колку што тврдат некои медиуми и поединци, кои сакаат да го плашат народот

пред 2 години
Економија

РЕК Битола: Струја од само еден блок

пред 2 години
Економија

Првиот човек на МЕПСО потврдува: Ситуацијата не е добра, пак пеземаме струја од европската мрежа

пред 2 години
Економија

Спремете се за рекордно покачување на струјата

пред 3 години
Економија

Регулаторната комисија се вади на тарифите и намалувањето на ДДВ-Скриено поскапување на струјата сепак ќе има

пред 3 години