Ознака: струга
Економија

Хотелите од Охрид и Струга со специјален попуст за туристите од Србија

пред 2 дена
Македонија

Рамиз Мерко: На Заев му кажав дека во Струга нема градби за рушење, но Охрид е влезен во езеро

пред 2 мес.
Македонија

Николовски: Директорот Асани денеска е повикан во Влада да реферира за случајот со ординацијата

пред 3 мес.
Македонија

Формирана е комисија за случајот со родилката во Дебар

пред 3 мес.
Македонија

Директорот на струшката болница е поставен од министерот Венко Филипче и толериран од министерот Венко Филипче

пред 3 мес.
Магазин

„Трка на поезијата“, нова атлетска манифестација во Струга

пред 4 мес.
Спорт

Дали Струга конечно ќе добие базен каков што доликува? (ФОТО)

пред 1 година
кај селото Долна Белица

Два Мерцедеса се судрија во струшко

пред 2 години
Македонија

Струга без вода, гром го оштетил трансформаторот кај резервоарите

пред 2 години
Македонија

Како дел од препораките на УНЕСКО: Советот на општина Струга донесе одлука за мораториум за градби

пред 2 години
Македонија

Почина тригодишно девојче во Струга, телото дадено на обдукција

пред 2 години
Македонија

Марихуана и таблети најдени кај повеќе лица во Струга

пред 2 години
Македонија

Албански државјанин починал во Струга

пред 2 години
Македонија

Заев: Не мора сите хотели во Струга да бидат веднаш до езерото

пред 2 години
Македонија

Паднал од покрив: Во Струга почина работник

пред 2 години
до донесување на Планот за управување со природното и културно наследство

Владата препорача општините од охридскиот регион да прогласат моратуриум на градежните активности

пред 2 години
ГОЛЕМ ПОЖАР ВО СТРУГА

До темел изгоре едриличарскиот клуб „Снегар“, во пепел 33 пловни објекти

пред 2 години
Македонија

Бесплатен одмор во Струга за 700 деца од семејства во социјален ризик

пред 2 години
Македонија

Холанѓанка починала во хотелска соба во Струга

пред 2 години
Од полицискиот билтен

Тепачка со шипки за паркинг место во Струга (ВИДЕО)

пред 2 години