Ознака: средба
Економија

Велковски: Со пензија под минималната и потрошувачка кошничка од 57.000 денари пензионерите едвај преживуваат

пред 3 мес.
Македонија

Се однесува како да има уставно мнозинство: Таче продолжува да лаже како по лидерската средба!

пред 10 мес.
Македонија

Ковачевски: Слушнавме дека ВМРО-ДПМНЕ не е против уставните промени

пред 1 година
Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да влезе во влада со СДСМ, но без ДУИ

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Молкот на СДСМ за средбата во Тирана е доказ дека таа била по барање на Ковачевски за спас на неговата кариера

пред 1 година
Македонија

Во Собранието заврши координативната средба за францускиот предлог: Џафери не закажа седница, а Маричиќ вети дека до Владата ќе ги пренесе барањата на опозицијата

пред 2 години
Македонија

Почна средбата на работните групи за разгледување на францускиот предлог

пред 2 години
Македонија

Николоски во Загреб на средба на 40-те највлијателни личности под 40 години во Европа

пред 2 години
Македонија

Средба Ковачевски-Вархеји: Сега е моментот за деблокада на евроинтеграциите на Македонија

пред 2 години
Македонија

Каков Самоил ќе имаме, за учебници или за политичка употреба?!

пред 2 години
Македонија

Ковачевски си прави филмови, не сака да разговара со Мицкоски само за предвремени избори

пред 2 години
Македонија

Средба Мицкоски-Лирман: Македонија има потреба од што поскоро отпочнување на преговорите со ЕУ

пред 2 години
Македонија

Радев на средба со претставници на македонските Бугари: Бугарија почнува со позитивна промена во односите кон РС Македонија

пред 3 години
Македонија

Средба Мицкоски-Села: Реафирмирана соработката и поддршката за вториот круг од изборите

пред 3 години
Свет

Директорот на ЦИА вчера во Кабул имал тајна средба со лидерот на талибанците

пред 3 години
Магазин

ЈАДРО бара средба со Ирена Стефоска: Министерството за култура да го олесни пријавувањето за проекти

пред 3 години
Македонија

Средба Спасовски-Брнз: Продолжува соработката со засилен интензитет

пред 3 години
Македонија

Заев: Интензивно работиме за решение за Законот за државјанство во согласност со европските регулативи

пред 3 години
Македонија

Османи-Корчок: Словачка недвосмислено, јасно и принципелно ја поддржува Македонија за почеток на преговори

пред 3 години
Магазин

Стефоска по средбата со актерите од Струмичкиот театар: Со нивната гласност ми помагаат и мене и на сите културни работници Законот за култура што побрзо да биде донесен

пред 3 години