Ознака: средба
Економија

НУК: Битиќи итно да го прецизира терминот за средба ако Владата има сериозна намера да помогне

пред 2 дена
Македонија

Средба Шахпаска – Гир: Остануваме посветени на нашите стратешки цели, станавме членка на НАТО, цврсто чекориме на патот кон ЕУ

пред 3 мес.
Заврши дводневната средба на македонските и бугарските историчари

Незначителен напредок за учебниците, договор за Гоце Делчев нема, има нови идеи

пред 3 мес.
Економија

Туристичките работници ги доставија барањата до Царовска

пред 6 мес.
Мицкоски и германските стопанственици дебатираа за очекувањата и предизвиците за бизнисот

Ќе имплементираме сет мерки кои ќе го поттикнат економскиот раст

пред 11 месец
Економија

МАТТО до Мицкоски: Политичарите да го слушнат гласот на бизнис заедницата

пред 11 месец
Македонија

Ване Андреев негира дека се сретнал со Кичеец: Тоа е друг адвокат, не сум јас

пред 11 месец
на средба со масит

Мицкоски најави пониски даноци и пакет поволности за ИКТ индустријата

пред 12 мес.
Економија

Зоната Визбегово и патот Скопје – Блаце теми на состанокот на Спасовски со СКСЗМ

пред 12 мес.
Економија

Со новиот Закон ќе имаме прекин на работата, велат увозниците на половни возила

пред 1 година
Економија

Македонија и Русија заеднички ќе работат на зголемување на трговската размена

пред 1 година
Годинава ќе има средба на српскиот и рускиот претседател

Вучиќ ќе го посети Путин во Москва

пред 1 година
Македонија

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ во официјална посета на земјава

пред 1 година
Македонија

Мицкоски се сретна со холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп

пред 1 година
Поранешниот грчки премиер во посета на Скопје

Средба Заев-Ципрас: Преспанскиот создаде позитивна динамика меѓу земјите во регионот

пред 1 година
Македонија

Алексис Ципрас денес пристигнува во Скопје, попладнево ќе се сретне со премиерот Заев

пред 1 година
најави состанок со Заев и Рама за царинските бариери

Вучиќ иницира идеја за создавање „мал шенген“ помеѓу Србија, Македонија и Албанија

пред 1 година
импортерите на нови возила го поздравиле новиот закон за данок на моторни возила

Поголем данок за возила што испуштаат повеќе штетни гасови

пред 1 година
Српската премиерка Ана Брнабиќ во дводневна посета на Берлин

Германија нема конкретни предлози во решавање на спорот Белград – Приштина

пред 1 година
според јужнокорејски весник повикувајќи се на дипломатски извори

Ким испратил писмо до Трамп: Подготвен сум за нов состанок

пред 1 година