Ознака: Совет на Европа
Регион

Како ќе гласа Македонија за прием на Косово во Советот на Европа?

пред 2 недели
Регион

Бакојани им заби нож на Србите: Поранешната министерка се залага Косово да влезе во Советот на Европа

пред 3 недели
Македонија

Кој прв ќе лета за Хаг во еден правец? Комесарот за човекови права бара од владата на ДУИ да ги истражи хашките случаи

пред 2 мес.
Македонија

Бугарија до 1 декември треба да го реши проблемот со македонските здруженија

пред 3 години
Свет

Совет на Европа: Бугарија не ги почитува правата на малцинствата, Македонци, Роми и муслимани

пред 3 години
Регион

Советот на Европа ја повика Бугарија на дијалог со македонското малцинство

пред 4 години
ПОБЕДА УШТЕ ВО пРВИОТ КРУГ

Хрватската шефица на дипломатијата избрана за нов генерален секретар на Советот на Европа

пред 5 години
Поради можната опасност од безбедносен аспект

Советот на Европа се откажа од набљудување на изборите во Албанија

пред 5 години
ПРЕСЕДАН ИЛИ ПРАВИЧНА ОДЛУКА?

Русија се врати во Стразбур – санкциите поради Крим се минато

пред 5 години
летна сесија во стразбур

Советот на Европа избира наследник за Јагланд

пред 5 години
шест земји гласале против предлогот

На Русија и е вратено правото на глас во Советот на Европа

пред 5 години
Македонија

Делегација од Советот на Европа доаѓа да ги набљудува изборите в недела

пред 5 години
лидерите на ЕУ се договорија

ЕУ и понуди на Тереза Меј одлагање на Брегзит до 31 октомври?

пред 5 години
Македонија

Советот на Европа официјално ја заведе земјата под Северна Македонија

пред 5 години
НЕМА ГЛАС, НЕМА НИ ПАРИ

Русија не ја плаќа членарината во Советот на Европа – не сака да купи карти за филм кој нема да го гледа

пред 5 години
Поранешната грчка министерка со европски амбиции

Дора Бакојани кандидат за генерален секретар на Советот на Европа

пред 5 години
ПРЕСИНГ ТВ ЕКСЛУЗИВНО ДОЗНАВА

Азилот на Груевски на масата на комесарката за човекови права Дуња Мијатовиќ

пред 5 години
ПРВИ РЕАКЦИИ НА ПОСМАТРАЧИТЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ

ОБСЕ/ОДИХР: Никој особено не се загрижи за точноста на Избирачкиот список и за цензусот

пред 6 години