Ознака: Словачка
Свет

Во сообраќајна несреќа во Словачка загинаа 12 лица

пред 2 мес.
Економија

Германски медиуми: Фолксваген на пат да ја избере Словачка за производство на Пасат

пред 3 мес.
во радио емисија во 2016 година кажал расистички коментари

Словачки пратеник отпуштен од Парламентот поради расизам кон Ромите

пред 5 мес.
пред заминување на меѓународниот форум во словачка

Тачи: Таксата на увоз останува дури Србија не го признае Косово

пред 8 мес.
две земји во еден ден

Словачка и Полска го ратификуваа Протоколот за прием на Македонија во НАТО

пред 10 мес.
Македонија

И Словачка денеска го ратификува Протоколот за НАТО

пред 10 мес.
актуелниот претседател поради скандали се откажа од изборите

За првпат жена може да стане претседател на Словачка

пред 10 мес.
Заеднички патроли со македонските колеги

Девет словачки полицајци за помош на границата со Грција

пред 12 мес.
Поради шпионажа

Словачка протера руски дипломат

пред 1 година
Работа нашла преку социјални мрежи

Сопругот ја испратил сопругата на работа во Словачка, и се губи секаква трага

пред 1 година