Ознака: шверцери
со „Северна“ и без извинување дека македонците немаат историја не преговаат

Пендаровски тешко ќе ги седне на маса „Комитите,“ „Шверцерите“ и „Балистите“

пред 10 мес.
Македонија

Oткорнат тапацир, теписони со дупки: Дивеењето на „Шверцерите“ чини околу 4.000 евра

пред 11 месец
Македонија

На Заев му е смешно кршењето на „Шверцерите“ во МНТ

пред 11 месец
Спорт

Се јавија „Шверцерите“: Ништо не оштетивме во МНТ-проверивме на излегување ФОТО)

пред 11 месец
Македонија

МНТ се огласи: Прославата на „Шверцерите“ ја организирал Артан Груби

пред 11 месец
Спорт

Заев за „Шверцерите“: Meне ми кажаа дека тоа било за млади луѓе

пред 11 месец
надлежните молчат

Koj ќе понесе одговорност за дивеењето на „Шверцерите“ во МНТ (ФОТО)

пред 11 месец
приведени две лица

Во „крајслер“ на автопатот Скопје-Велес пронајдени 12 мигранти

пред 1 година
биле во вода најмалку три часа

Давеници со 1,2 тони кокаин спасени покрај брегот на Колумбија (ВИДЕО)

пред 1 година
Регион

Уапсени шверцери со човечки органи во Приштина

пред 1 година
комбе со мигранти предизвика сообраќајна незгода

Загина четири годишно дете, 27 се повредени

пред 2 години
Бараат граѓаните да не наседнуваат на провокации

СДСМ го осудува однесувањето на навивачите во Тетово

пред 2 години
Шверцерите се обиделе да ги префрлат мигрантите на брод

Разбиена мрежа за шверц на мигранти

пред 2 години