Ознака: шведска
Свет

Десницата води на изборите во Шведска

пред 7 мес.
Свет

Kaко во хотел: Во шведска болница можеш да бираш што да јадеш а постелнината е чиста

пред 7 мес.
Свет

Поради страв од трет бран на ковид-19, Шведска предлага построги мерки

пред 2 години
Магазин

„Зоки Поки“ ќе се емитува на Шведската национална телевизија „SVT“

пред 2 години
Свет

Задолжителен ПЦР-тест при влез во Шведска

пред 2 години
Свет

Шведска препорачува да се одложат сите патувања надвор од Европа до 15 април

пред 2 години
Спорт

По поразот од Шведска, Брестовац очекува подобро издание против Египет

пред 2 години
Спорт

Македонската ракометна репрезентација вечер ќе се сретне со Шведска на СП во Египет

пред 2 години
Свет

Шведски функционер апелираше граѓаните да не патуваат, а самиот замина на Канарските острови

пред 2 години
Свет

Шведска: Ја потценивме короната

пред 2 години
Свет

Шведскиот премиер во самоизолација

пред 2 години
Свет

Јохан Карлсон, шеф на шведската агенција за јавно здравје: Пандемијата „Ковид-19“ нема да се запре само со вакцина

пред 2 години
колку вие заработивте оваа година?

Швеѓаните просечно годишно заработуваат по 26.500 евра

пред 3 години
Свет

Швеѓаните во просек заработуваат по 26.500 евра

пред 3 години
вашинготн да го промени ставот

Северна Кореја ги прекина разговорите со САД за нуклеарното вооружување

пред 3 години
Свет

Како звучи младата активистка Грета Тунберг без подготвен текст?

пред 3 години
не екстрадира обвинети

Шведскиот суд: Упадот во Собранието на 27 април не е тероризам, туку бунт

пред 4 години
Од Скопје до Варберг во Шведска

Велосипедската тура со хуманитарен карактер „Cucle4Europe“ стартува утре од Скопје

пред 4 години
По одбивањето да го екстрадира Дејан Давидовски

Дали шведскиот Врховен суд го сруши тероризмот од „27 април“?!

пред 4 години
отворен за посетителите од 1 јуни до 30 септември

Остров во Шведска нуди бесплатен престој за креативни луѓе

пред 4 години