Ознака: шведска
Свет

Поради страв од трет бран на ковид-19, Шведска предлага построги мерки

пред 11 мес.
Магазин

„Зоки Поки“ ќе се емитува на Шведската национална телевизија „SVT“

пред 12 мес.
Свет

Задолжителен ПЦР-тест при влез во Шведска

пред 12 мес.
Свет

Шведска препорачува да се одложат сите патувања надвор од Европа до 15 април

пред 12 мес.
Спорт

По поразот од Шведска, Брестовац очекува подобро издание против Египет

пред 1 година
Спорт

Македонската ракометна репрезентација вечер ќе се сретне со Шведска на СП во Египет

пред 1 година
Свет

Шведски функционер апелираше граѓаните да не патуваат, а самиот замина на Канарските острови

пред 1 година
Свет

Шведска: Ја потценивме короната

пред 1 година
Свет

Шведскиот премиер во самоизолација

пред 1 година
Свет

Јохан Карлсон, шеф на шведската агенција за јавно здравје: Пандемијата „Ковид-19“ нема да се запре само со вакцина

пред 1 година
колку вие заработивте оваа година?

Швеѓаните просечно годишно заработуваат по 26.500 евра

пред 2 години
Свет

Швеѓаните во просек заработуваат по 26.500 евра

пред 2 години
вашинготн да го промени ставот

Северна Кореја ги прекина разговорите со САД за нуклеарното вооружување

пред 2 години
Свет

Како звучи младата активистка Грета Тунберг без подготвен текст?

пред 2 години
не екстрадира обвинети

Шведскиот суд: Упадот во Собранието на 27 април не е тероризам, туку бунт

пред 2 години
Од Скопје до Варберг во Шведска

Велосипедската тура со хуманитарен карактер „Cucle4Europe“ стартува утре од Скопје

пред 2 години
По одбивањето да го екстрадира Дејан Давидовски

Дали шведскиот Врховен суд го сруши тероризмот од „27 април“?!

пред 2 години
отворен за посетителите од 1 јуни до 30 септември

Остров во Шведска нуди бесплатен престој за креативни луѓе

пред 2 години
напнато над балтикот

Руски „сухој“ пресретна американски и шведски шпионски авион над Балтикот (ВИДЕО)

пред 3 години
по девет години

Шведска повторно ја отвора истрагата за Џулијан Асанж за силување

пред 3 години