Ознака: Седат Пекер
Хроника

Kриминалците со македонски пасоши или се убиени или се „горе некаде“

пред 1 година
Македонија

Судијката за пасошите на балканските кланови призна дека не може да се виновни „ситни риби“ во МВР

пред 2 години
Регион

Ликвидран најпознатиот турски криминалец во Северен Кипар, Седат Пекер му бил конкуренција (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Заев пак фатен во лага: Како може да се поништи пасошот на Пекер ако тој е фалсификат?

пред 3 години
Регион

Падна Седат Пекер во ликот на Џадин Адемовски : Ќе го испорачаат ли во Македонија?

пред 3 години
Македонија

Што ќе открие соработникот на Пекер за давањето на пасоши? (ФОТО)

пред 3 години
Македонија

Бобан Томовски уапсен во Турција, бил десна рака на Седат Пекер за шверцот на дрога во Македонија

пред 3 години
Свет

Пекер праќал конвој оружје, куршуми и дронови за борците на „Исламска држава“ во Сирија

пред 3 години
вмро-дпмне прашува

За што разговарале Пекер и Заев?

пред 3 години
Македонија

Владата демантира дека Заев имал контакти со Седат Пекер

пред 3 години
Македонија

Нема демант од Заев дека го нагостил Пекер дома

пред 3 години
Македонија

Мицкоски: Видеото на Седат Пекер го дава одговорот зошто во аферата „Мафија“ службениците ја презедоа вината на одговорините во МВР

пред 3 години
Македонија

Седат Пекер се пофали дека бил дома кај Заев (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев до кога ќе се криеш? Дали Седат Пекер имал состаноци во влада и со кого?

пред 3 години
Македонија

Криминалците и нарко басовите се уште ги имаат македонските пасоши

пред 3 години
Регион

Седат Пекер бил на свадата на синот на Мило Ѓукановиќ, но со чиј пасош? (ФОТО)

пред 3 години
Македонија

Заев четири дена молчи дали Седат Пекер бил во Владата, со кого се сретнал и за што е разговарано?!

пред 3 години
вмро-дпмне прашува

Дали Заев се среќавал со Седат Пекер во зградата на Владата?

пред 3 години
Македонија

Колку се употребени за гласање: Недостасуваат 100.000 обрасци за изводи, 20.000 лица имаат двојни матични броеви а разликата на последните избори беше 12.000

пред 3 години
Регион

Пекер има дозвола за престој на Косово до крајот на годинава, дали потоа ќе се врати во Македонија?

пред 3 години