Ознака: САД
Полицијата го застрелала напаѓачот

Масовно пукање во САД – Вработен во градската администрација убил 12 луѓе во Вирџинија Бич (ВИДЕО)

пред 3 недели
Оценка на шефот на руската дипломатија

Лавров: Не се исцрпени можностите за дијалог со НАТО

пред 3 недели
сад даде рок да го раскинат договорот

Турција ја одложува испораката на рускиот ракетен систем С-400 по јуни

пред 3 недели
Големо невреме

Бран од 55 торнада во САД: Еден загинат и преку 100 повредени (ВИДЕО)

пред 3 недели
протоколот треба да биде потпишан во јуни

Според американски сенатор: Специјално нешто што Македонија ќе и донесе на Алијансата е полигонот за вежбање

пред 4 недели
заради тензиите со иран

Трамп испраќа дополнително војска на Блискиот исток

пред 4 недели
не се соопштува кога ќе ја преземе должноста

Мари Брнс изгласана за американски амбасадор во Македонија

пред 4 недели
НИШТО ОД ШЕСТМЕСЕЧНОТО ПРИМИРЈЕ

Случајот со „хуавеј“ капак на трговската војна меѓу САД и Кина

пред 4 недели
во време на зголемени тензии

Иран за четири пати го зголемува производството на збогатен ураниум

пред 4 недели
САД беа најголемиот купувач на венецуелскиот минерален ресурс

Поради санкциите кон Венецуела, САД купува повеќе нафта од Русија

пред 4 недели
ирнаскиот дипломат со критика до американскиот претседател

Трамп се надева дека ќе го постигне тоа што Александар Македонски и Џингис Кан не успеале

пред 1 месец
нема намера да прави чекор назад

Ергодан: Набавката на С-400 од Русија е завршена работа

пред 1 месец
откако кинескиот гигант беше ставен на црната листа

САД велат дека можеби ќе намалат некои од ограничувањата кон Хуавеј

пред 1 месец
на претседателска плата од 1 долар

Трамп заработил 434 милиони долари во 2018 година

пред 1 месец
Се подготвува ли судир?

Два американски разурнувачи впловија во Персискиот Залив

пред 1 месец
карикатури на плажа

Фестивал на песочни скулптури на Трамп и останатите светски лидери (ФОТО)

пред 1 месец
доколку сад се одлучи да оди во нов судир

Сандерс: Војна со Иран ќе биде многу пати полоша од војната во Ирак

пред 1 месец
сите лица кои не се „за итни случаи“

САД нареди на персоналот од амбасадата во Багдад итно да се повлечат од Ирак

пред 1 месец