Ознака: реконструкција
Градежните активности треба да завршат до почеток на школската година

Почна реконструкција на улицата 23 Октомври (ВИДЕО)

пред 5 мес.
камен саркофаг и три елементи на надгробен Олтар

При реконструкција на улица во Скопје пронајдени римски артефакти (ФОТО)

пред 6 мес.
Економија

Започна реконструкција на патот Тетово-Попова Шапка

пред 6 мес.
Остра расправа во Собранието за реконструкцијата на Владата

Заев: Граѓаните се задоволни, има странски инвестиции, повисоки плати, откуп на земјоделски производи

пред 7 мес.
Македонија

Милошоски: Постои една земја во светот каде што премиерот е и министер за финасии, а тоа е Белизе

пред 7 мес.
Колумна на Предраг Димитровски

Заев напред, мрчатори стој!

пред 7 мес.
Предлогот за владина реконструкција оди пред пратениците

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии

пред 7 мес.
НОВИОТ КАБИНЕТ НА ЗАЕВ ДЕНЕСКА ВО СОБРАНИЕ

Реконструкцијата на Владата како најстрого чувана тајна

пред 7 мес.
Работата се одолговлекува

Предлогот за реконструкција на Владата наместо денеска, Заев ќе го достави во недела

пред 7 мес.
ОДЛУКАТА НАРЕДНАТА НЕДЕЛА

Заев до петок на Собранието му го испраќа предлогот за реконструкција на Владата

пред 7 мес.
Македонија

Дали ќе куртулат министрите од ДУИ?

пред 7 мес.
како дел од проектот за прекугранична соработка „Грција и Македонија 2014-2020“

Предвидени 234.000 евра за реконструкција на Музејот на албанската азбука во Битола

пред 7 мес.
Македонија

„Партизанска“ нареднава недела ќе почне да се реконструира – ќе има времен режим на сообраќај

пред 8 мес.
Нема да има промени во владините ресори што ги водат жени

Министерките ќе куртулат од „метлата“

пред 8 мес.
Шилегов најавува градежна офанзива

Град Скопје го менува асфалтот на улицата кај гимназијата „Јосип Броз Тито“

пред 8 мес.
Македонија

СДСМ денеска со Централен одбор: Koго ќе зафати метлата на Заев

пред 8 мес.
Економија

Со 70 милиони евра ќе се подобрува состојбата на локалните патишта

пред 1 година